Po tom co jsme vyřadili ve čtvrtfinále Sokol Pražský 3:1 na zápasy, jsme postoupili do semifinále, kde nás čekal Hradec Králové. Tým, který v sezóně prohrál pouze jeden krát. Čekal nás tedy nelehký úkol.

Do Hradce Králové jsme přijeli v neúplné sestavě, museli jsme se obejít bez hostujících hráčů V. Honomichla a M. Bašty, dále jsme postrádali P. Fránu a J. Doljaka a v neposlední řadě také F. Mariana.

Úvod utkání byl katastrofální, už po 3 minutách hry jsme prohrávali 7:0, po té snížil J. Kovanda na 7:2, ale Hradec Králové byl k nezastavení. Jejich náskok se zvyšoval každou minutou a skóre z první čtvrtiny se nakonec zastavilo na 30:6. Jak se později ukázalo, tak tento úvod prakticky rozhodl o osudu tohoto utkání. I když se náš herní projev v dalších čtvrtinách mnoho krát zlepšil, na snížení to bohužel nestačilo. Zbytek zápasu jsme se soupeřem odehráli zcela vyrovnaně - druhá čtvrtiny 18:18, třetí 17:19 a závěrečná 21:19. Přesvědčili jsme se tedy, že s tímto kvalitním soupeřem můžeme hrát mnohem lépe, akorát nesmíme zaspat hned v úvodu.

Odvetný zápas je na programu již zítra na Apríla 1. 4.2014. Budeme se tedy snažit překvapit soupeře a hrát mnohem lépe než v úvodním zápase.

Sokol H. Králové 2 - BK Lokomotiva Plzeň 86:62 (30:6, 48:24, 65:43)

Nejlepší střelci: J. Kovanda 15, M. Dvířka 14, K. Říha 12, P. Bauer 9, J. Suchý 8,

Hráč utkání: J. Kovanda 15 bodů a 5 doskoků - užitečnost 17