Stejně tak jako minulý rok se stal čtvrtý zápas osudným. Za stavu 2:1 na zápasy jsme vyjížděli na Sokol Pražský, tentokrát bez pendlujících hráčů V. Honomichla a M. Bašty, i tak jsme ale Sokol porazili a postupujeme dál.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a už po několika minutách hry jsme se dostali do vedení, po úspěšné trojce J. Kovandy jsme už vedli 13:5. Do konce úvodní čtvrtiny jsme si náskok udrželi, pár vteřin před koncem se prosadil ještě F. Marian a upravil tak na 19:11. V druhém dějství jsme ale trochu polevili a Sokol se dokázal přiblížit na několik bodů, poločasové skóre 28:32 pro nás, ale napovídalo, že to bude opět urputný boj až do závěrečných vteřin. Ve třetí periodě se nám podařilo opět odskočit a vteřinu před koncem čtvrtiny zvyšoval K. Říha na 54:46. V závěrečné desetiminutovce jsme navázali na dobrý výkon a po koši J. Kovandy jsme už vedli 60:48. Domácí vysunuli obranu po celém hřišti, což vedlo k několika ztrátám a Sokol tak snížil na 60:64. Domácí tlačeni časem museli faulovat, ale my jsme neomylně proměnili a vítězství jsme si už pohlídali.

Sokol Pražský - BK Lokomotiva Plzeň 64:70 (11:19, 28:32, 46:54)

Nejlepší střelci: K. Říha 27, M. Dvířka 12, J. Kovanda 11

Hráč utkání: K. Říha 27 bodů a 6 získaných faulů - užitečnost 26

V semifinále nás bude čekat Hradec Králové, na jehož palubovce odehrajeme první utkání 30. 3.2014.