V uplynulém víkendu jsme hostili celek Klatov a Sokola Vyšehrad, tedy soupeře, které bychom v tabulce měli jednoznačně dostat ,,pod sebe´´.

Po dvou nevydařených předchozích zápasech na půdě Děčína a Chomutova, jsme hostili celek Klatov. Zápas byl již od začátku v naší režii. Především úvodní čtvrtina nám ve všech směrech vyšla. Pochvalu zaslouží všichni hráči za bojovnost, avšak je důležité zmínit, že zejména na obrané polovině to mnohdy nebylo z naší strany ideální. Také je důležité si uvědomit, že proti nám nastoupilo družstvo hrající převážně s ročníkem 00, tedy s chlapci o rok mladšími. Ale přesto klucí zaslouží pochvalu a doufám, že je tato výhra povzbudí do další práce.

V nedělním zápase jsme hostili celek Sokola Vyšehrad. Rozhodně nás čekalo těžší utkání než tomu bylo v sobotním zápase, přesto jsme ale chtěli v zápase jednoznačně zvítězit co nejvyšším možným rozdílem. Do utkání jsme vstoupili vcelku vlažně, především naše nesoustřeďěnost na obranné polovině nám dělala neplechu. Naštěstí se nám podařilo ve 2.čtvrtině proměnit mnoho jednoduchých košů a tak jsme šli do druhého poločasu s 13 bodovým vedením. Druhý poločas byl z naší strany velmi nevyrovnaný, opět jsme se dopustili mnoha nevynucených a zbytečných ztrát, přesto jsme ale zápas dovedli do vítězného konce a to rozdílem 14 bodů. Jsem rád, že všech 14 hráčů se dostalo do základní rotace a dostali se na palubovku všichni, avšak někteří hráči musí velmi zabrat, neboť v příštích zápasech nemusí být tak velký prostor pro střídání, aby si všichni dostatečně zahráli. Problémy nám dělala vyšehradská značně zatažená osobní obrana, je třeba se proto na tréninku i během zápasu koncentrovat a vnímat jaké pokyny nám trenér předává a snažit se podle toho na hřišti řídit.

Všem hráčům gratuluji ke dvěma víkendovým vítězstvím, byla to povinnost a my jsme ji splnili, avšak je třeba dále tvrdě pracovat na tréninku a především vnímat a soustředit se. Za 14 dní zajíždíme do Písku a do Č.Budějovic, odkuď musíme přívézt alespoň 1 vítězství!Statistiky ze zápasů zde a zde