Naše patnáctka na republikovém finále v Pardubicích sice skončila mezi šesti účastníky poslední, ostudu rozhodně neudělala. Klíčový čtvrtfinálový duel se Sokolem pražským prohrála o jediný bod, když soupeř rozhodl o nejtěsnější výhře neskutečným hodem přes celé hřiště vteřinu před koncem utkání. I tak je samotný postup do finále velkým úspěchem a povzbuzením všech hráčů do další sezony.
Náš celek v Pardubicích nejprve absolvoval zápasy ve skupině B, ve které nestačil na pozdější finalisty Pardubice a USK Praha. Ve čtvrtfinále smolně podlehl Sokolu pražskému 66:67 a v boji o pátou příčku nakonec i Vyšehradu 62:71. Z mistrovského titulu se nakonec radovaly domácí Pardubice, které zdolaly USK Praha 65:56. Třetí příčka nakonec patřila po výhře 70:42 nad Sokolem pražským celku JBC Brno.

Výsledky našeho celku:
BK Pardubice - Lokomotiva Plzeň 93:67 (31:16, 49:31, 74:46).
Partyngl 14, David 14, Pátek 12, Haniš 10, Blažek 7, Kozák 4, März 2, Špulák 2, Fleischhans 2.
Lokomotiva Plzeň - USK Praha 69:89 (9:24, 27:43, 52:68). David 16, Kozák 11, Fleischhans 11, Partyngl 8, Haniš 7, Císař 6, Pátek 5, Blažek 3, Špulák 2.
Sokol pražský - Lokomotiva Plzeň 67:66 (15:17, 41:38, 50:52). David 24, Partyngl 17, Fleischhans 11, Pátek 6, Blažek 4, Kozák 2, März 2.
Lokomotiva Plzeň - Sokol Vyšehrad 62:71 (19:11, 34:26, 49:44). Fleischhans 13, Kozák 11, David 11, Pátek 8, Haniš 8, Partyngl 6, Císař 3, März 2.
Trenér Stanislav Marian: „V základní skupině jsme narazili na finalisty šampionátu a sehráli jsme solidní zápasy. Ve druhém utkání nám přeci jen docházeli síly. Ve čtvrtfinále jsme byli více než 25. minut lepším týmem a nakonec jsme prohráli neskutečnou střelou přes celé hřiště, což se nevidí. V posledním utkání jsme vedli tři čtvrtiny zápasu, ale v poslední čtvrtině jsme špatně bránili a to nakonec rozhodlo. Chyběl nám kousek sportovního štěstí a mohli jsme vklouznout mezi nejlepší čtyřku, což se bohužel nepodařilo a to rozhodně mrzí. Ostudu jsme ovšem na šampionátu rozhodně neudělali. Příjemné je rovněž zjištění, že nám špička neuniká. Kluci nezklamali a potvrdili, že účast mezi šesti nejlepšími celky republiky si vybojovali právem."