Čtvrté kolo baráže přineslo našemu celku třetí porážku. Po druhém prodloužení jsme podlehli Opavě 93:94. Slezané se tak definitivně zachránili, my nesmíme v posledních dvou utkáních zaváhat. Náš příští soupeř Jindřichův Hradec (v Městské sportovní hale na Slovanech s ním hrajeme ve čtvrtek od 18.30 hodin) již nesmí zvítězit a navíc Jihočechy musíme zdolat více než jedenáctibodovým rozdílem.
BK Opava - Lokomotiva Interconex Plzeň 94:93 po druhém prodloužení (22:14, 37:27, 46:53, 67:67, 81:81). Vaňák 19/4, Blažek 15, Miklošík 15, Šiřina 14/2, Dokoupil 14/2, Kolovrat 6, Strnisko 6/1, Klečka 5/1, - Tóth 26/5, Vrubl 19/4, Pecka 10, Kovanda 10, Honomichl 9, Suchý 8, Kubizňák 6/1, Kozlík 5/1. Fauly: 20:24, trojky: 10:11, trestné hody: 31/24:24/12, rozhodčí: Dolinek, Kapl, Matějek,

Úvod důležitého utkání obstaral Pecka. Ve vyrovnaném průběhu jsme po pěti minutách vedli 12:10, ale pak následovala šňůra domácích, kteří v deváté minutě odskočili na rozdíl deseti bodů. Úspěšnou tečku za první desetiminutovkou udělal Honomichl a domácí vedli 22:14. Ve druhém dějství se hrála vyrovnaná partie, ve které domácí udrželi vedení.
Po přestávce začal náš tým lépe bránit a soupeř měl problémy. Po pěti minutách byl již stav 44:42 v náš prospěch. V nastoleném trendu jsme pokračovali i nadále a po třiceti minutách jsme vedli sedmibodovým rozdílem, když třetí čtvrtinu jsme vyhráli 26:9. Bitva pokračovala a v posledním dějství jsme ve 33. minutě vedli nadějným desetibodovým rozdílem. Ještě necelou minutu a čtvrt před koncem jsme drželi čtyřbodový náskok, ale Opavu spasil těsně před koncem dvěma proměněnými trestnými hody Šiřina, který srovnal na 37:37.
Po dvou minutách prodloužení jsme si vypracovali náskok šesti bodů. Po jedné proměněné šestce Honomichla jsme vedli 45 vteřin před koncem 80:76 a zdálo se, že výhra je blízko. Opava však podruhé utekla hrobníkovi z lopaty, když Dokoupil proměnil osm vteřin před koncem oba trestné hody a podruhé se prodlužovalo. Oba soupeři se přetahovali o minimální náskok. Osmnáct vteřin před koncem nás Pecka poslal do vedení 93:92, ale prakticky s klaksonem se trefil Miklošík.
Dominik Feštr: „Klukům nemohu nic vytknout. Výhra nad Zlínem jim pomohla a jen sportovní štěstí rozhodlo o výhře Opavy. Celou sezónu nás provází smůla a toto byla poslední kapka. Sice jsme v utkání udělali několik chyb a neproměnili několik trestných hodů, ale rozhodně jsme nebyli horším týmem. Porážka samozřejmě mrzí. Nyní musíme oba zápasy vyhrát a doufat, že Jindřichův Hradec doma neporazí v posledním zápase Opavu. Znamená to, že záchrana není již plně v našich rukou, ale budeme bojovat. Již teď ve čtvrtek musíme zdolat Jindřichův Hradec minimálně o dvanáct bodů. Pokud podáme takový výkon jako v Opavě, není výhra nad Jihočechy jmenovaným rozdílem nereálná."