Definitivní rozloučení s letošním ročníkem Mattoni NBL jsme v nadstavbové části skupiny A2 udělali v Kolíně. Oslabeni o tři hráče našeho kádru jsme soupeři podlehli dvanáctibodovým rozdílem. Vítězný Kolín se v předkole play off střetne s USK Praha, pro náš celek letošní sezona skončila. I když jsme obsadili poslední místo tabulky, díky rozšíření nejvyšší soutěže na čtrnáct týmů máme právo startu v Mattoni NBL i v následujícím roce.

Predrag Benáček (trenér BC Kolín): „Před zápasem jsme si dali za cíl, že chceme vyhrát jakýmkoliv způsobem, vystřídáme co nejvíce hráčů. Tím jsme se chtěli vyhnout i nějakému zranění. Cíl jsme splnili. Vyhráli jsme. Měli jsme celý zápas pod kontrolou. Plzeň bojovala, hrála velmi slušně. Možná to byl její nejlepší zápas proti nám. Takový byl průběh utkání. Ani jednu chvíli jsme si nemohli být jistí, že jsme už vyhráli. Gratuluji hráčům, že jsme přes všechny problémy, které máme, dokázali získat patnácté vítězství. To je pro nás důležité. Teď to chceme potvrdit v předkole s USK a postoupit do play-off."

Dominik Feštr (trenér Lokomotiva Plzeň):„Naše sestava byla taková všelijaká, ale myslím si, že jsme se toho zhostili docela dobře. Sice nám nevyšla první čtvrtina, ale musím říct, že jsme odehráli dobře první poločas. Ve třetí čtvrtině Kolín nastoupil s tím nejlepším, co má, a odskočil nám. Rozhodl o osudu utkání. Jsem rád, že jsme to dohráli až dokonce. Uhráli jsme přijatelný výsledek."