Muži B v posledním zápase Západočeské ligy přehráli svoje zkušenější kolegy z družstva C a slaví tak výhru v soutěži a s tím spojený postup do II. ligy.

BK Lokomotiva Plzeň „B“ x  BK Lokomotiva Plzeň „C“  86:68 (21:27, 39:39, 66:53)

V neděli 8.5 došlo doslova na „Zápas roku“. Domácí, kteří si přivezli porážku ze Sokolova a hosté hnáni šancí, že když vyhrají o více než 14bodů, bude celkové prvenství jejich, udělalo z tohoto derby ještě větší souboj. Souboj doslova! I v tomto zápase došlo k několika potyčkám, gestům, slovním výpadům a bohužel i k několika úrazům, byť ty zrovna spíše pramenily z určité souhry nešťastných náhod a soubojové zarputilosti.

Do zápasu vstoupili lépe hosté především díky střelecky disponovanému Bradovi, v polovině první čtvrtiny vedli 18:8 a téměř vymazali bodový polštář, který si „Béčko“ přineslo z prvního vzájemného zápasu. Avšak domácím se rozstřílel z perimetru V. Froněk, díky čemuž držel jejich akcie stále vysoko. Ve druhé čtvrtině plnili kluci danou taktickou šablonu a postupně se svému soupeři přibližovali. Do kabin se odcházelo za stavu 39:39 a vše bylo otevřené. Domácí po krátké poločasové poradě na svoje zkušenější soky doslova vlétli a povedenou bodovou šňůrou 14:2 prakticky rozhodli o osudu utkání. Hosté nic nezabalili, ale vždy, když se snažili bodově přiblížit, je odklonil úspěšnou trojkou Vyleta do dostatečné vzdálenosti. V poslední čtvrtině hosté snížili na rozdíl 6 bodů, což bylo z jejich strany už vše. Domácí si konečné vítězství již pohlídali a dokráčeli k titulu vítěze ZČL.

Komentář Jurdy Buňky:

Po prohře v Sokolově jsme věděli, že nás čeká nelehký úkol, a to porazit naše C plné velmi zkušených hráčů. Měli jsme připravený herní plán a věřili, že se nám vyplatí a přinese výhru. Do zápasu jsme nevstoupili úplně optimálně a prohrávali i o deset bodů. Do konce poločasu se nám povedlo skóre srovnat a druhá polovina zápasu tak začínala vlastně od nuly. V poločase jsme si řekli, že teď musíme zabrat a otočit zápas v náš prospěch. To se nám povedlo, kdy jsme šli do vedení tak o 13 bodů. Tento náskok jsme dlouho drželi a až na konci se ho povedlo navýšit a udržet. Výhra pro nás znamená postup do 2. ligy, což byl náš cíl na začátku sezóny, takže bych chtěl poděkovat všem klukům v týmu, že se nám to povedlo.“