15.10. zavítali na západ Čech chomutovští Levharti, jejichž basketbalová historie již čítá nespočet významných kapitol.

BK Loko Plzeň x BK Levharti Chomutov (71:74)

Vstup do utkání ovládli domácí, kteří vedli poměrem 6:0 a donutili trenéra hostí k brzkému oddechovému času. V jeho průběhu si díky dobré exekuci rychlého protiútoku vybudovali vedení až o 9 bodů, které však dokázali ztratit, především díky řadě nepřesností v zakončení či laciným chybám v obraně. Ve druhém dějství však dokázali opět vzít otěže do svých rukou. Skvěle bránili v situacích 1 na 1 a když už došlo k nějaké chybě v této činnosti, vynahradili to dobrou týmovou prací a udrželi Severočechy na pouhých devíti bodech. Výborně nakládali i se svými příležitostmi na útočné polovině hřiště, kde výborně využívali volnější obrany svých soupeřů k tvorbě dobrých pozic pro zakončení. Ve druhé polovině utkání odskočili až na 13 bodový rozdíl, pak ale začali úřadovat Levharti, kterým se začalo dařit na útočné polovině, proměnili několik těžkých střel. Zásluhou několika nedorozumění v obraně domácích si vytvořili i několik lehkých střel, které proměnili a dostali se zpět do zápasu. Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení nepřesností hráčů Lokomotivy, kteří se na sebe báli vzít zodpovědnost a kupili jednu chybu za druhou, které chomutovští Levharti nemilosrdně trestali. Vyvrcholením všeho byla otevřená tříbodová střela hostujícího Boyka, která přišla po dalším individuálním výpadku obrany a dostala jeho tým do jednobodového vedení. Žádnou ze svých příležitostí k vyrovnání či vedení už Západočeši nedokázali proměnit a umožnili tak Chomutovu pokračovat ve své prvoligové jízdě bez porážky.

Komentář Z. Zemana: „Proti silnému Chomutovu jsme odehráli slušný zápas. Vlastně jsme 33 minut byli lepším týmem, ale bohužel v posledních 7 minutách jsme úplně propadli, především po individuální stránce. Pozitivem pro nás však je, že dokážeme hrát vyrovnaně s každým soupeřem.“