Druhým letošním mužským derby mezi Loko „B“ a Loko „C“ pokračovala o uplynulém víkendu soutěž KPI mužů. Muži „C“ podruhé letos vyhráli 89:85, ale nebyl to zdaleka tak pohledný zápas, jako ten minulý.

Do zápasu se oba celky nesešly v kompletních sestavách. „Béčku“ chyběl především Michael Froněk a na naší straně Pavel Vondra, Vojta Jíša, Martin Bílek, Jirka Altman a Adam Lejsek. Od začátku jsme věděli, že musíme především ucpávat bednu proti nájezdům hráčů našeho „áčka“, Zemanovi a Marzovi. To se tak nějak dělo, ale i nedělo. Překvapivě nás tlačila bota v útoku. Kupili jsme mraky ztrát, do toho jsme si zase chtěli dokazovat, že řečená taktika je kravina a bude si to každý hrát po svém. Poločas tedy 44:34 pro muže „B“. Do druhého poločasu jsme se tak nějak zdravě naštvali. Důrazně bylo řečeno, že musíme běhat, kupodivu, hrát více pick a především jsme přešli do zóny. Ihned jsme převzali taktovku. Během několika minut jsme skóre nejen srovnali, ale šli i do vedení. Naše vedení stále rostlo a vyšplhalo se až na rozdíl 20 bodů. V ten moment jsme polevili, prostřídali a mysleli si, že muži „B“ asi přestanou hrát a řeknou, tady máte vítezství kluci. I přes polevení jsme udrželi vedení a zápas dotáhli do vítězného konce, ale … bylo to jen tak tak.