Nejmladší minižáci zažili již druhé prodloužení a pro všechny to byly velké nervy.

V sobotu naše U11ctky vyjeli na druhé kolo kvalifikace, kde chtěli předvést stejně dobré výkony, jako v prvním kole doma. V týmu před zápasy odtrénovali pouze jeden trénink a v pátek hráli zápas v Rokycanech místo týmu U12. Všichni věděli, že když by se nám povedlo v tomto kole dvakrát zvítězit, že budeme mít postup na Národní Finále jistý.

První zápas nás čekal s Domažlicemi, které před námi sehrály utkání s Klatovy a byly tedy rozehraní. Trenér Forst před zápasem v šatně hráče upozornil, že vítězem bude ten, kdo bude více bojovat. Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný a emotivní. A čím víc se zápas chýlil ke konci, tím větší nervozita v hale byla. „V necelých dvaceti vteřinách před koncem utkání jsme prohrávali o 4 body a při oddechovém čase přišel jednoznačný pokyn ubránit!!" To se hráčům povedlo a dokonce se povedl i zisk míče, který jsme dokázali dostat do koše.

Po poslední ztrátě Domažlic zbývaly 3,4 sekundy do konce a trenér Forst si vybral poslední oddechový čas. „Rozkreslil hráčům akci, která rozhodovala o celém utkání" řekl T. Mach. V průběhu zápasu jsme neproměnili spousty košů z podkoše, ale v důležitý čas nás potkalo štěstí, konkrétně Ondru Jílka, který na konci již zmiňované akce s velkým štěstím proměnil koš a dostal nás do prodloužení. V prodloužení proti sobě nastoupilo to nejlepší, co oba celky měli. Naši hráči v něm ani na chvíli nepolevili, našli v sobě poslední síly a zápas dotáhli do vítězného konce.

Poté nás čekal zápas s domácími Klatovy, které v týmu měly spousty mladších hráčů.

„Už velmi dlouho jsem nebyl před zápasem takhle nervózní, jako teď. Ani jako hráč. Věděl jsem, že jde o hodně a že to bude výborný zápas. Po celou dobu zápasu s Domažlicemi se všemi cloumaly velké emoce. V hale se sešlo spousty rodičů, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. A všem patří za dnešní den velké poděkování" dodal Tomáš Mach.

Jak již bylo zmíněno, je potřeba všem poděkovat. „Znovu bychom chtěli pochválit družstvo Domažlic za výkony, co podalo, bojovnost, co odevzdalo a za možnost si zahrát vyrovnané utkání, již s druhým prodloužením v této sezoně. Klatovům, za bojovnost od začátku utkání až do konce. Našim klukům, kteří opět ukázali, co v nich je. A také rodičům, kteří nás ve velkém počtu přijeli povzbudit se spousty fandícími nástroji. DĚKUJEME!!" Za trenéry Tomáš Mach