Ve 4. kole skupiny D (7. - 12. místo) naši hráči vyjížděli k utkání do Olomouce, i přesto, že ke hře bylo připraveno pouze osm hráčů, na výkon to nemělo vliv a chlapi se poprali o další cenné body.

Po dlouhé cestě na palubovku Basketbal Olomouc byl v prvních dvou čtvrtinách k vidění vyrovnaný duel, ve kterém jsme většinou těsně vedli. Ačkoliv bylo k utkání připraveno pouze osm hráčů, na projev týmu tato skutečnost vliv neměla. Větší vytíženost nám spíše vyhovovala.

Ve třetí čtvrtině jsme díky dobré obraně a kolektivnímu pojetí na útočné polovině odskočili do dvouciferného vedení. To se podařilo navyšovat až na sedmnácti bodový rozdíl a zdálo se, že utkání spěje ke klidnému konci.

Bohužel je pravidelností, že v těchto chvílích neudržíme potřebný klid a disciplínu. Několik individuálních selhání opět nalilo energii do žil domácích. Ti se bodovou šňůrou rázem dostali zpět do hry, když se bodový rozdíl smrskl v jednu chvíli až na pouhé tři body. V nervózní koncovce, ke které přispěla i menší rozmíška mezi hráči a nepřesné výroky rozhodčích, jsme nakonec přesnými trestnými hody uhájili cenné vítězství.

Basketbal Olomouc - BK Lokomotiva Plzeň 67:76 (21:25, 35:39, 47:60)

Tabulka
 
Další utkání hrajeme netradičně již tento čtvrtek v Plzni!
 
BK Lokomotiva Plzeň - BK Synthesia Pardubice
Čtvrtek 23.3.2017 od 19:30
Městská sportovní hala