V pátek 3. 2. 2017 se sehrály zápasy mezi klučičím týmem Lokomotivy a holčičím týmem DBaK.

Zápasy se uskutečnily na půdě soupeřek 25. ZŠ Chválenické v podvečer pololetních prázdnin. Možná i díky tomu se v tělocvičně odehrály velmi bojovná utkání.

První duel byl opravdovým dramatem po celé tři čtvrtiny. Pro pár hráčů to byl první zápas, a proto dostali velký prostor ukázat, co se naučili. Po domluvě se soupeřovo trenéry se hrálo stylem jedna pětka složená ze zkušenějších a ta druhá z těch méně zkušených hráčů. A právě naše druhá pětka složena z méně zkušených hráčů rozhodovala zápas, když za prohrávajícího stavu dotáhla zápas do vítězného konce.

Velkým pozitivem obou zápasů byl velký počet přesných přihrávek v útoku. I když holky nebyly v plné síle, dokazovaly nám pořád, že se nás nebojí a že jednoduché to mít nebudeme.

„Já i trenér Forst jsme byli příjemně překvapeni ze hry našich kluků. Krom již zmiňovaných přesných přihrávek se kluci soustředili na všechno, co jim v tréninku vytýkáme. Minimalizovali i počet ztrát. Největší pochvalu z týmu si tentokrát zaslouží David Vavřík, který konečně ukázal, co umí. Našim klukům děkujeme za výkony, co podali. A holkám patří pochvala za bojovnost." Řekl trenér Mach