Jako bychom neměli již tak dost starostí se skladbou týmu, v týdnu před víkendem onemocnělo hned několik hráčů a na trénincích jsme se tak sešli maximálně čtyři. Nezbývalo než zalarmovat všechny, aspoň trochu schopné "vstát z postele" a nejprve důstojně odehrát utkání s favorizovaným Brnem a poté vybojovat důležitou výhru nad Zlínem.

Kluci, kteří nebyli zcela fit, ukázali charakter a nakonec jsme se možná až překvapivě sešli v plné dvanácti členné sestavě. Dalším neméně překvapivým momentem bylo naše nasazení a herní projev. Výborný vstup do utkání s Brnem kluky zdravě nabudil a jejich sebevědomí rostlo s každou minutou. Devítibodové vedení v poločase bylo milé, ale věděli jsme, že nás čeká ještě druhý poločas a tam nás v podstatě celou sezónu tlačila bota. Tentokrát však nikdo nepolevil, náš projev zůstal stejný, ne-li ještě o malinko nepovyrostl. Mohli jsme se opřít o týmovou obranu a z ní vyrážet do nebezpečných brejků. Z přesvědčivé výhry jsme měli velikou radost, ale zároveň bylo nutné tento bonus potvrdit v neděli proti Zlínu. Žádný tým neprodá svou kůži lacino a ani Zlín nám nepřijel nic darovat. To se ukázalo hned v úvodu. Rychlé tři koše a vedení hostí 6:0. Následoval okamžitý time out a mytí hlav. Po něm přišel na palubovku zcela jiný tým. Dvě bodové šňůry, první 13:2 a druhá 13:3 znamenaly vedení 26:11. Další polevení kluci již nepřipustili a stejně jako v sobotním utkání neustále navyšovali vedení a naprosto poklidné dohrávání utkání, kdy dostávali prostor všichni hráči.

Všem klukům patří za celý víkend velké DÍKY. Ukázali, že basket umí a dokážou pro tým obětovat i kus ze sebe!

BK Lokomotiva Plzeň - JBC mmcité BRNO 74 : 44 (18:12, 34:25, 56:37)