S novým rokem se rozjela druhá polovina extraligové soutěže a nás čekala utkání na venkovních palubovkách. Konkrétně s lídrem soutěže Spartou a Nymburkem, který se nám hned na úvod podařilo výrazně porazit. Tentokrát jsme však do utkání nastupovali ve zcela jiné pozici a hlavně zdravotní situaci. Samozřejmě jsme chtěli udělat vše proto, abychom zvítězili, ale bylo jasné, že musíme zahrát na hranicích svých možností.

GBA - BK Lokomotiva Plzeň 66 : 59 (26:13, 45:29, 60:42)

Technický zápis  

Pasivní hra v úvodu a nekolektivní pojetí, děravá obrana bez snahy zabránit domácím vstřelit koš. Tak by se dala charakterizovat 1. čtvrtina. Od 2. čtvrtiny se náš přístup i výkon týmu lepšil a za druhou polovinu musím kluky pochválit. Všichni viděli a cítili, že hrajeme-li s maximálním nasazením, bojovností na hranici obětavosti a dodržujeme-li naše pravidla, dokážeme být i s výrazně omlazeným, nezkušeným a fyzicky i výškově zaostávajícím kádrem konkurence schopní. Bohužel jsme se k tomuto poznatku dopracovali až v době, kdy bodový rozdíl byl takřka dvacetibodový. Ačkoliv jsme začali domácím velmi zatápět, blíže jak na pět bodů jsme se přiblížit nedokázali a překvapení se tedy nekonalo. O to více nás musí mrzet nepovedený vstup. Velmi dobrý výkon podal Ondra März, který se stal i nejlepším střelcem utkání. Po zranění byl potěšující výkon Štěpána Partyngla a ačkoli na Ondrovi Fleischhansovi bylo patrné, že není zcela fit i on dával týmu velkou energii a podílel se na zdramatizování vývoje. Z mladých hráčů se své šance nezalekl Luboš Kovář, který se postupně rozehrál zejména na útočné polovině k solidnímu výkonu. I díky dvěma trojkám nakonec zaznamenal deset bodů. Pro jeho větší zapojení však bude muset zvýšit své nasazení a užitečnost v obranných činnostech.

BA Nymburk - BK Lokomotiva Plzeň 87 : 58 (19:11 36:30 62:45)

Technický zápis

Proti Nymburku se nám úvod utkání velmi nevydařil a po pěti minutách svítil na ukazateli stav 12:1. Z tohoto šoku se nám podařilo ještě dostat a na konci čtvrtiny byl stav 19:11. začátek druhé části byl zcela opačný a naše hra konečně dostala extraligové parametry. Čtyřminutový úsek vyhráváme 1:10 a jdeme dokonce do vedení 20:21. Bohužel to bylo naposledy v utkání a dá se říci, že tímto okamžikem jsme zcela vypadli z role. Šňůru domácích 9:0 přibrzdil poločas a stav 36:30 vypadal vzhledem k předvedené hře nadějně. Hloupé a neustále se opakující ztráty nám však vzaly veškerou naději a rozdíl ve skóre rychle narostl až ke třiceti bodům. 51 obdržených bodů za druhý poločas je opravdu až moc. I přes drtivou porážku se však našlo pozitivum. Tím byl výkon Rosti Jiráka. Nebojácným přístupem a snahou tvořit byl odměněn čtrnácti body a i přes několik laciných chyb byl jeho výkon povzbuzením. Druhým pozitivem byla větší snaha našich podkošových hráčů zapojit se do hry na útočné polovině. Martin Haniš i Pavel Tomášek doufejme v dalších utkáních tento trend potvrdí. Důležité také bude, aby hráči základní rotace byli zdravotně v pořádku a jejich výkon mohl být stoprocentní, což se o tomto víkendu říci nedalo.

Tabulka, výsledky a rozpis utkání