Ve skupině A1 jsme si dali za cíl vyhrát alespoň jednou na palubovce soupeřů, to se nám však ani v tomto duelu nepovedlo, a tak nám zbývá poslední možnost v Hradci Králové, což bude velmi těžké. Stejně tak jako proti Opavě jsme se trápili hlavně v obraně, proti dobře střílejícímu Brnu jsme tak měli velmi malou šanci na úspěch.

Od úvodních minut se hrál hodně ofenzivní basketbal, na obou stranách byly chyby v obranách, a tak na světelném ukazateli svítilo po prvním dějství vysoké skóre 30:22, ve prospěch domácích. Kromě toho, že jsme měli chvílemi problémy na útočné polovině, prosadit se proti zónové obraně domácích, tak nás hlavně ale trápila obrana. Když jsme vypomohli v nájezdu, následoval výhoz na střelce a domácí nekompromisně trestali. (za celé utkání střelba trojek 21/11 - 52,4%). V první čtvrtině nám dělal problémy především Kozina, který zaznamenal několik košů s faulem, v dalším průběhu se k němu přidal Nehoda, který nám nakonec nasázel 34 bodů. Za náš tým se prosadilo duo K. Říha a M. David, kteří dohromady zaznamenali 48 bodů, ani tyto výkony však nestačily na velmi dobře hrající Brno. Ve třetí čtvrtině jsme na domácí ztráceli téměř 30 bodů, my jsme ale naštěstí nepřestali hrát. Ve hře byl ještě vzájemný zápas, doma jsme totiž vyhráli o 28 bodů, a tak jsme se snažili snížit bodové manko, to se nám nakonec podařilo. I když jsme prohráli boj o 12 bodů, nakonec jsme mohli z palubovky odejít se vztyčenou hlavou.

JBC Brno - BK Lokomotiva Plzeň 98:86 (30:22, 55:36, 77:63)

Nejlepší střelci: K. Říha 27, M. David 21, J. Kovanda 11 + 12 doskoků, M. Dvířka 10