V zápase ve Zlíně jsme se museli obejít hned bez čtyř hráčů, kteří ze zdravotních důvodů nemohli jet. Především pod košem to byla citelná ztráta, jelikož se jednalo o L. Pecku, K. Aušprunka a J. Kovandu, na perimetru pak J. Zemana. Naopak po dlouhé době navlékl dres P. Frána.

I přesto, že jsme nastoupili pouze v 7 hráčích, tak jsme o poločase vedli o 6 bodů. O přestávce jsme si řekli, že musíme soupeře zmáčknout a dostat vedení aspoň na dvouciferný rozdíl. To se nám ale nepodařilo a nakonec to byli domácí, kteří se dostali do vedení. Před posledním dějstvím jsme prohrávali o jeden bod, to se ale brzo změnilo, vedení jsme znovu získali na svou stranu a dvě a půl minuty před koncem jsme vedli dokonce o 9 bodů! Poté se domácí ale několikrát strefili z dálky za tři body. 32 vteřin před koncem základní hrací doby zvyšoval J. Suchý na 81:79. Soupeř byl pod tlakem a měl před sebou poslední útok, v tom se ale prosadil domácí Zumer a poslal utkání do prodloužení. Jako by začal nový zápas, s tím rozdílem, že nám ubývaly rychle síly a měli jsme problémy s fauly. Postupně se vyfaulovali naši oba dlouzí, a tak jsme koncovku dohrávali bez nich. V. Honomichl 16 vteřin před koncem zvyšoval úspěšnými trestnými hody na 92:90. Domácí si vyžádali oddechový čas, využili toho, že jsme neměli žádného pivota na hřišti, vyhodili na podkošového hráče, který se těsně před zazněním sirény prosadil střelou o desku, a tak se utkání dostalo do druhého prodloužení. Nacházeli jsme se ve svízelné situaci, zbylo pouze 5 hráčů, a z toho dva po 4 faulech. Ty se postupně vyfaulovali a nakonec na hřišti zbyli už jen 3 stateční. V. Honomichl, M. Bašta a M. Dvířka bojovali až do posledních chvil, ale musel by se stát zázrak, abychom z této situace vyšli jako vítězové, a tak jsme utkání nakonec prohráli. Na závěr musíme vyzdvihnout naše dva hráče, V. Honomichla a P. Fránu, kteří předvedli mimořádné výkony.

SKB Zlín - BK Lokomotiva Plzeň 103:97 (21:21, 32:38, 54:53, 81:81, 92:92)

Nejlepší střelci: V. Honomichl 33, P. Frána 23, M. Bašta 16, J. Suchý 11, M. Dvířka 10