Ve druhém utkání skupiny A nás čekal tým z Brna, který když je kompletní, disponuje velkou silou, k nám ale přijel soupeř bez hlavních opor, jako jsou Šiška či Šmíd, kteří pravidelně nastupují v NBL. My jsme nastoupili v nejsilnější sestavě, a tak bylo pouze na nás, jak zvládneme utkání.

Od úvodních minut jsme se snažili vytvořit tlak v obraně na hostující družstvo, díky kterému jsme získali hned v prvním dějství dvouciferné vedení. Náš výkon se postupem utkání stupňoval a v poločase jsme vedli již 15 bodovým rozdílem. Hosté během utkání nasbírali 19 ztrát, z čehož jsme často těžili v rychlém protiútoku. Jako nejlepší úsek hry se dá považovat rozhodující třetí čtvrtina, ve které jsme se soupeři vzdálili na rozdíl 30 bodů. Velký prostor tak mohli dostat hráči z lavičky a poslední čtvrtina se mohla odehrát v klidu. I když jsme prostřídali, na hřišti to nebylo skoro znát a až do konce utkání jsme si pohlídali vysoké vedení. Připisujeme si tak domácí povinnou výhru a věříme, že v příštím kole, které se odehraje ve Zlíně, přibude další.

V. Honomichl:Brno přijelo oslabené a bylo to vidět. Nedali jsme jim žádnou šanci a udrželi jsme si vysoké vedení, které se nám bude hodit do odvetného zápasu v Brně. Takže můžeme být spokojeni. Doufám, že výhry budou přibývat a naše výkony ještě porostou."

BK Lokomotiva Plzeň - JBC Brno 90:62 (27:17, 51:36, 73:43)

Nejlepší střelci: V. Honomichl 21, K. Aušprunk 13, K. Říha 11, M. Bašta a L. Pecka po 10

Hráč utkání: K. Aušprunk 13 bodů a 12 doskoků - užitečnost 22.