BK Nový Jičín vs. BK Loko INTERCONEX Plzeň
Mattoni NBL (2010/2011)

103:66

09/10/2010 17:00

Skóre utkání otevřel třemi body Novák a vedli jsme 3:0. Základní pětka Soukup, Frána, Novák, Pecka a Honomichl stejnou pětici Nového Jičína Muirhead, Medek, Pečiukas, Šarovič a Pelikán zaskočila a ještě v páté minutě jsme vedli 9:5. Pak přišli ovšem zbytečné ztráty a favorizovaní domácí je dokázali nekompromisně trestat. Navýšení tlaku Nového Jičína znamenalo po první čtvrtině jeho třináctibodové vedení 24:11. Ve druhé čtvrtině to byl hlavně střelecký souboj mezi domácím Pandulou (dal v tomto úseku 10 bodů) a naším Novákem (8 bodů). V polovině utkání vedli domácí osmnáctibodovým rozdílem. Ve třetí čtvrtině, kdy jsme stále drželi rozdíl na dvaceti bodech, došlo i na emoce. Technické chyby odpískali rozhodčí našemu Novákovi a domácímu Šarovičovi. Ještě v 35. minutě byl bodový rozdíl 21 bodů, když jsme prohrávali 63:84. Závěr ovšem patřil zcela jednoznačně domácím. Posledních pět minut Nový Jičín vyhrál 18:2 a rozdíl bohužel narostl na už vysokých 37 bodů. I přes prohru jsme nepodali špatný výkon. Hra byla rozhodně lepší konečného výsledku. Příležitost dostali všichni hráči z lavičky, s výjimkou J. Selingera a Říhy si všichni připsali na své konto bodové zápisy. Ve druhém kole máme volný los, ve třetím pak zajíždíme v sobotu 16. října do Kolína, kde hrajeme od 17.45 hodin.