Po sérii těžkých utkání, které jsme prohráli s týmy z horní poloviny tabulky, nás čekal víkend, kde jsme měli změřit síly nejprve s dosud neporaženým Sokolem Pražským a v neděli s Pískem. Zejména nedělní utkání pro nás bylo hondě klíčové.

Komentář trenéra:

V sobotu jsme přivítali dalšího z velkých favoritů soutěže Sokol pražský. Od začátku nás soupeř přehrával a využíval své výškové a silové převahy. V druhé čtvrtině utkání oboustranně "spadlo" do podprůměru, hrálo se pomalu, se spoustou chyb a úroveň utkání zdaleka neodpovídala extraligovým parametrům. V poločasové přestávce si zřejmě naši hráči uvědomili, že se bojuje jinak a v nasazení přidali. Druhý poločas se tedy opět bylo na co dívat, naši hráči se opakovaně dostali pod hranici 10 bodů rozdílu ve skóre, ale bohužel nás vždy nedůrazná obrana stála možnost většího zdramatizování utkání. Nakonec jsme tedy prohráli rozdílem 10 bodů.

Nedělní utkání bylo velkým testem, protože jsme si byli vědomi, zhruba stejné výkonnosti rivala z Písku. Naštěstí jsme utkání zvládli, díky velké útočné síle, kterou předvedl Kozák, Výcha a "ostrostřelec" Mach (6 trojek). Kaňkou utkání byla naše špatná týmová obrana a podprůměrná 4. čtvrtina, kdy jsme v již rozhodnutém zápase přestali hrát aktivně, vyhnuli se vstřelení 100 bodů a dovolili soupeři snížit rozdíl ve skóre.

BK Lokomotiva Plzeň - Sokol Pražský 56:66 (10:18, 18:32, 39:51)

Nejlepší střelci: M. Kozák 24, J. Král 12, O. Výcha 9

BK Lokomotiva Plzeň - Sokol Písek 99:75

Nejlepší střelci: M. Kozák 25, T. Mach 23, O. Výcha 18, M. Schwob 10