Naši mladí basketbalisté vyjíždějí o víkendu na Moravu k dvojzápasu s Brnem a se Zlínem ve velice oslabené sestavě.

Ke zraněnému kapitánovi Honzovi Štípkovi, Michalovi Kozákovi (oba dva se dávají dohromady pozlomeninách nohou) se přidal další se základní sestavy, doposud náš nejužitečnější hráč Honza Bakule, který si v zápase 2. ligy mužů přivodil nepříjemné zranění kolene a pro kterého zřejmě letošní sezóna skončila definitivně (poškozený meniskus, přetržené vazy).

Když už se nám podařilo odlepit se ze dna tabulky a kluci byli a stále jsou odhodláni udělat maximum pro udržení v Extralize juniorů, tak se nám hromadí zranění. Věřme, že se naši hráči i v oslabené sestavě pokusí z Moravy přivézt alespoň jedno vítězství, což by mělo v dané situaci cenu zlata.


Trenér Václav Forst: "Na Moravu jedeme bojovat, nic jiného nám nezbývá. Když už jsme prolomili dlouhou sérii bez vítězství a chtěli ji v následujících zápasech prodloužit, tak přišlo další zranění dalšího z klíčových hráčů. Nesmíme sklopit hlavu, ale naopak se semknout a pokusit se alespoň jeden zápas vyhrát, což bude ale velice těžké. Příležitost dostanou další hráči a uvidíme, jak se s tím poperou. Ještě chci poděkovat Honzovi Bakulemu za to, co odvedl v letošní dosavadní sezóně. Doposud byl jedním z těch, kteří absolvovali vše bez zranění a jediné nemoci, prostě srdcař pro tým, lídr se vším všudy. Přeji brzké uzdravení."