V 16. kole jsme vyjížděli na palubovku do Zlína. Čekala nás nelehká zkouška, kdy jsme jeli pouze v 8 lidech. Kromě dvou hostujících hráčů V. Honomichla a K. Aušprunka, kteří jsou zranění, nám chyběli i další hráči - P. Frána, L. Mařík a J. Doljak.

Pátek třináctého přinesl hororový první poločas, který jsme prohráli 64:36. V úvodu jsme hráli vyrovnanou partii, kdy po 3 minutách byl stav 9:9, minutu na to, už jsme ale prohrávali 17:9 a začalo nám téct do bot. Nakonec jsme toto dějství prohráli vysoko 34:23, soupeř hrál press s přechodem do zónové obrany, což nám dělalo velké problémy. Časté zdvojování vedlo ke ztrátám nebo k nepřipraveným střelám a soupeř často těžil z rychlého protiútoku. Nedokázali jsme zastavit skvěle střílejícího O. Chwaszcze, který zaznamenal hned 6 trojek za první dvě čtvrtiny. Ve třetí periodě soupeř navýšil na nejvyšší rozdíl 31 bodů, kdy po úspěšném trestném hodu, právě z rukou nejlepšího střelce domácích, svítil na tabuli hrozivý stav 64:33. Do konce zápasu jsme sice dokázali snížit, ale na obrat už to ani zdaleka nestačilo. Nakonec jsme si tak odvezli první obdrženou stovku v této sezóně.

SKB Zlín - BK Lokomotiva Plzeň 102:86 (34:23, 64:36, 84:60)

Nejlepší střelci: P. Bauer 20, J. Kovanda 16, P. Bortel 14, K. Říha 12, M. Bašta a M. Froněk po 11

Hráč zápasu: P. Bauer 20 bodů a 7 doskoků - užitečnost 23