Po více než měsíční pauze se sešli naši hráči do 17-ti let k zahájení letní přípravy. Euforie po postupu do extraligy U17 je pryč a všichni si uvědomují, že nás čeká náročná sezóna, proto byl její úvodní trénink naplánován už na 1.8.

K úvodním tréninkům se hlásil téměř kompletní kádr hráčů U17. Chyběli jen reprezentant Martin David, zraněný Tomáš Křižka a Robert Pitra, který je na zdravotním pobytu v cizině.

Po úvodním tréninku následoval přesun na šumavskou Javornou, kde proběhl 3 denní cyklovíkend, kterého se účastnili i rodiče hráčů.

Účelem setkání bylo poprázdninové naladění hráčů, seznámení s programem atletické přípravy v měsíci srpnu a v neposlední řadě i prověření kondice nabrané plněním individuálních tréninkových plánů v první části prázdnin a to absolvováním cykloprojížďky po šumavských horách a hvozdech v nelehkých teplotních podmínkách. Nutno říci, že se víkend velmi podařil a splnil účel, pro který byl zorganizován.

Od pondělí 5.8. jsme se opět vrátili do areálu TJ Lokomotiva, kde máme veškeré podmínky pro zlepšování fyzické kondice. Hráči zde budou trénovat po 14 dní vždy 2 tréninkové jednotky denně. Od 18.8. se družstvo U17 přesune na již čistě basketbalové soustředění do Přeštic, aby se pak v závěru srpna účastnilo několika turnajů a přátelských utkání.

Extraliga U17 začíná o víkendu 5.-6.10., kdy přivítáme na domácí palubovce družstva Prostějova a N. Jičína. 

Držme hráčům palce a věřme, že poctivá příprava spojená s profesionálním vedením přinese v nadcházející sezóně mnoho zajímavých a hlavně vyhraných zápasů.

 

Komentář trenéra S. Mariana:

Po "trápení" a dominování v dorostenecké lize U17 v minulé sezóně nás v té letošní čeká výzva v podobě konfrontace s těmi nejlepšími. Bude to velmi náročné a zřejmě v mnoha zápasech budou rozhodovat pouze detaily. My se na tuto sezonu můžeme jen těšit a věřit, že se v tabulce budeme pohybovat co nejvýše. Na hráčích pozoruji velké odhodlání, které je však potřeba přetvořit ve vysokou tréninkovou morálku a vůli po celou dobu přípravy na sezónu. Pokud se to podaří a vyhnou se nám zranění, můžeme mít ambiciózní cíle.