V sobotu 18.5. sehráli naši borci zápas o všechno. Po vítězství v lize jsme se kvalifikovali do baráže o extraligu. Po rozlosování nám byl přidělen jediný soupeř a to Zlín.

Jediný zápas tak rozhodoval o tom zda budeme nebo nebudeme v sezóně 2013/2014 hrát EXTRALIGU U17.

Náš celek k zápasu přistoupil zodpovědně a zaslouženě nejen vyhrál 97:39, ale i postouil. 

Kompletní fotogalerie ze zápasu

Komentář trenéra Standy Mariana: Mám velkou radost, že se povedlo vrátit do Plzně druhou extraligovou soutěž. Před zápasem jsem neměl klidné spaní, vrásky mně dělaly zdravotní problémy několika hráčů i ne úplně povedená přátelská utkání před baráží. Kluci však do utkání vstoupili skvěle koncentrovaně a důrazně si šli za svým cílem. Zlín po celé utkání hrál zónovou obranu, kterou se nám dařilo přehrávat. V závěru už soupeř rezignoval a my jsme si mohli koncovku vychutnat. Kluci teď po dlouhé sezóně dostanou zasloužené volno a pak nás čeká příprava na sezónu, na kterou se můžeme jenom těšit. Samozřejmě bych chtěl poděkovat také rodičům hráčů, kteří nás podporují nejen v zápasech, ale i organizačně během celé sezóny.

Další komentáře níže


Martin David:

Od začátku sezóny jsme měli jediný cíl , a to vybojovat extraligu zpět. někdy i dost potupné zápasy s o 2 třídy slabšími soupeři nás jako tým shazovali na dno. I proto byla motivace do posledního rozhodujícího zápasu veliká.Za celou sezónu jsme utrpěli pouze jedinou porážku, tudíž naše sebevědomí bylo značně vidět. Hned od první minuty jsme se chopily vedení a utekli na náskok 12 bodů, který jsme později už jen navyšovali. Vyhráli jsme sice o 60 bodů ale zápas to byl velmi těžký. Podali jsme velmi koncentrovaný výkon a proto jsme zvítězily.  

Štěpán Partyngl:

Tohle utkání dokázalo že do extraligy patříme . Zahráli jsme dobrý zápas bez zbytečných ztrát na naší straně , soupeři jsme nedali šanci dostat se do zápasu . A vlastně po celou dobu jsme diktovali tempo hry a pohlídali jsi průběh zápasu . Zápas jsem prožíval nadšeně a nemohl jsem dočkat toho až bude konec , abychom mohli oslavit naši vybojovanou extraligu . Postup je velmi cenný , protože jsme dokázali vrátit extraligu do Plzně . Chtěl bych poděkovat všem lidem kteří za námi stáli a podporovali nás.