Zeptali jsme se předsedy oddílu basketbalu pana Pavla Froňka a hráčů,jak hodnotí skvělé letošní působení v Extralize.

 

Předseda klubu Pavel Froněk: "Účast na Mistrovství ČR byla úžasnou tečkou za celou sezónou. Díky pátečnímu vítězství nad obhájcem titulu USK Praha o 13 bodů jsme turnaj udělali nejzajímavějším za poslední 4 roky a ještě v neděli v duelu s SCM Nymburk hráli o titul. Musím poděkovat všem klukům za to co dokázali udělat během celé sezony pro západočeský basketbal. Byla to odměna pro všechny a příslib pro náš basketbal, že do budoucna musí mládežnická basketbalová špička s námi počítat."


Kapitán týmu Michael Froněk: "Už jen účast na závěrečném podniku pro nás byla velikým úspěchem a do Prahy jsme odjížděli s cílem užít si konec sezóny a někteří i konec mládežnické kariéry. V pátek jsme překvapili suverénní USK, jenže zbylé dva zápasy nás soupeři převyšovali a zaslouženě vyhráli, proto jsme skončili bez medaile. Naše celkové umístění podtrhlo celou sezónu,k dy jsme tvrdě pracovali a šli za svým cílem."

 

Adam Lejsek: "Final Four jsme zahájili senzační výhrou nad USK a medaile byla blízko, bohužel jsme nezvládli další dva velmi náročné zápasy s týmy Pardubic a Nymburka a i proto jsme skončili na nemadailové pozici. I přesto jsme si Final4 jako tým užili a věřím, že po počátečním hořkém zklamáním si uvědomíme, co jsme vlastně dokázali."

 

Jirka Doljak: "Na Final Four jsme jeli s hlavním cílem si jej užít. První zápas jsme hráli s USK Praha, který byl největším favoritem turnaje. Avšak výborným výkonem v obraně jsme silného soupeře porazili. Bohužel zbylá dvě utkání s Pardubicemi a Nymburkem nám nevyšla dle představ a obě skončila naší porážkou. Celý turnaj pro mě byl velmi cennou zkušeností a ohromným zážitkem a věřím, že se za náš výkon nemusíme stydět. Škoda jen, že se nám nepovedla přivézt medaile, ale stejně, minulou sezónu jsme spadli do baráže a letos jsme se rvali o nejvyšší příčky. Za celou sezónu bych chtěl poděkovat týmu, vedení a fanouškům."

Honza Kozina: "Byla to skvělá sezóna, která vyvrcholila Final 4, což čekal málokdo. Chtěl bych poděkovat vedení týmu, všem fanouškům, kteří nás během sezony podpořili, ale hlavně trenérovi a všem mým spoluhráčům za nejlepší sezónu v mé dosavadní kariéře."

 

 

Honza Štípek: "Sezónu bych zhodnotil stoprocentně kladně. Mohlo to samozřejmě dopadnout i líp, ale porazit mistra ČR považuji za ohromnej uspěch! Štvalo a mrzelo mě, že jsem se nemohl konce sezony už účastnit. Moje výkony šly razantně dolů po zimní přestávce, kdy jsem na pár týdnů vypadl z rytmu kvůli zádům a pak jsem se už nedokázal do toho až tak moc dostat. Možná trochu těsně před tím zraněním."

 

Honza Bakule: "Tahle sezóna byla jednoznačně skvělá. Dosáhli jsme po nekonečné dřině vysněného FINAL 4 a přesto, že jsme nedosáhli na medaili, tak se určitě nemáme za co stydět. Utvořili jsme si skvělou partu, díky které jsme vyhráli i zápasy, ve kterých jsme padali i dvouciferným rozdílem a vůbec se nám nedařilo. Bohužel, na Folimance jsme už nedokázali silově utáhnout všechny zápasy v tak úzké rotaci , v jaké jsme hráli. Chtěl bych poděkovat všem co při nás stáli a podporovali nás!"

 

Mates Krůta: " Vstup do Final 4 se nám vydařil. V úvodním zápase jsme porazili trojnásobného mistra z USK Praha. Byl to velice těžký zápas, který jsme nakonec zvládli a ukázali jsme že můžeme hrát vyrovnanou partii i s Pardubicemi a Nymburkem. Ve druhém zápase jsmejsme narazili na BK Pardubice, který těsně před zápasem posílil Martin Peterka. Zápas byl vyrovnaný do třetí čtvrtiny, kde jsme si nepohlídali pardubického střelce Pulpána, který nám dal 3 rychlé trojky. Tuhle ztrátu už jsme přes veliké úsilí nedokázali dohonit a prohráli jsme. Do třetího hracího dne nastupovali týmy se stejnými pocity. Pokud bychom zápas s Nymburkem zvládli, tak jsme byli mistři republiky. Bohužel jsme tento krok nedovedli do úspěšného konce a v celkovém pořadí jsme se umístili na nepopulárním 4.místě. Celý tým byl zklamaný, jelikož jsme byli jediní, kteří porazili mistra z USK."

Lukáš Batysta: "Final Four se mi nehodnotí lehce. Byl to veliký zážitek i cenná zkušenost a pro ročníky 94 také poslední tři zápasy v dorostu. A tak jsme si chtěli F4 hlavně užít, ale samozřejmě jsme chtěli přivézt medaile, což se nám bohužel nepovedlo. První zápas proti týmu USK nám vyšel na výbornou. Zvítězili jsme díky lepší obraně a rychlému protiútoku. Bohužel zbylé dva zápasy jsme nezahráli tak zodpovědně. A to vedlo k prohrám s Pardubicemi a Nymburkem. Jsem rád,že proti Nymburku dostala šanci celá lavička a tím kluci získali cenné zkušenosti. Ted máme před sebou volno a zakončení sezóny a já bych chtěl klukům do té příští popřát hodně štěstí a doufám,že minimálně zopakují náš letošní úspěch."

Vedoucí týmu Zdeněk Bakule: "Z mého pohledu to byla sezóna nadmíru vydařená, kluci do toho dávali od první přípravy celou svou duši a zaslouženě dosáhli velkého závěrečného úspěchu, kde zhodnotili všechnu tu dřinu, co jim ordinoval trenér. Díky, borci! Jsem rád, že jsem alespoń v maličkostech mohl týmu pomoci a hlavně pak Vaškovi Forstovi. To je pan trenér a hlavně člověk, který má na úspěchu mimo hráčů podíl největší. Vždy věřil ve vítězství, ať jsme hráli s kýmkoli a celý tým ho ctil a šel za ním. Velice emotivní byl nejenom pro mě jeho proslov k hráčům v šatně před utkáním s USK na Final Four. Vašku, dík za všechno, co jsi v Plzni dokázal a doufám, že ještě dokážeš!"