Doplněné o postřehy hráčů. O tomto víkendu čekalo naše kadety předposlední dvojkolo základní části dorostenecké ligy. Na domácí palubovce jsme přivítali rezervy Vyšehradu a Sokola pražského.

V obou utkáních jsme dominovali, i když nutno dodat, že Sokol pražský "B", před víkendem druhý tým tabulky, nepřijel k zápasu s nejsilnější sestavou. V sobotním zápase nastoupil po delší pauze za naše družstvo Marek Pátek. O víkendu si také odbyl premiéru v našem klubu Robert Pitra, nutno podotknout, že jeho výkon nebyl rozhodně zklamáním.

 

Štěpán Partyngl: Sobotní zápas jsme dokázali vyhrát bez větších problémů. Nedělní zápas proti Sokolu jsme na začátku podcenili. Ale potom jsme zlepšili obranu a to vedlo k zlepšení naší hry. Druhý poločas jsme už nedovolili soupeři se vrátit do hry. Velké plus tohoto víkendu bylo, že si dostatečně zahráli všichni hráči. První cíl sezony jsme splnili: vyhrát ligu, teď se ale musíme soustředit na playoff, a pak i když tohle dokážeme, tak se můžeme soustředit na náš hlavní cíl a to je návrat do extraligy.

Kryštof Buršík (kapitán U17): O uplynulém víkendu jsme měli jasný úkol: vyhrát oba zápasy. Čekaly nás dva týmy z Prahy, které byly sice oslabené, avšak svojí kvalitu stále měly. S Vyšehradem jsme si poradili celkem snadno, ale v nedělním utkání to bylo jiné. Zvláště v první čtvrtině jsme nehráli svoji hru a také kvůli tomu byl stav po konci čtvrtiny vyrovnaný. Jsem rád, že jsme se potom sebrali a začali hrát podle sebe, protože jinak by jsme se zřejmě s nimi dost trápili. 
Co se týče celé sezóny, od začátku jsem nepochyboval, že bychom mohli skončit na jiném umístění než je to nejlepší. Přece jenom jsme tým, který by byl schopný úspěšně bojovat v půlce extraligové tabulky, a proto jsem jiné místo než první neočekával. Když jsme v půlce sezóny byli bez porážky, už mně bylo jasné, že si první místo nenecháme uniknout. Tímto bych chtěl poděkovat všem svým spoluhráčům a samozřejmě také trenérovi, že jsme to společně dokázali.

Martin David: Myslím, že v sobotu jsme potvrdili jasnou roli favorita a přehráli jsme soupeře rozdílem třídy. K nedělnímu zápasu jsme přistupovali obezřetně, jelikož jsme nevěděli, v jaké sestavě soupeř přijede. V samotném zápase se nás soupeř držel pouze v první čtvrtině, poté jsme již odskočili na bezpečný rozdíl a šanci dostali všichni hráči z lavičky.Sezóna byla poměrně jednoznačně v našich rukou, až na vyjímky jsme jí propluli jako horký nůž máslem. Teď bude ale veledůležité play-off a doufejme i baráž. Na kterou máme dvouměsíční přípravu.

Stanislav Marian (trenér): Zvládli jsme víkend a můžeme si s předstihem vychutnat pozici lídra po základní části. Oceňuji, že hráči k posledním domácím zápasům přistoupili velmi zodpovědně. Poslední víkend dostanou příležitost především méně vytěžovaní a mladší hráči.Bohužel nás nikdo v soutěži plně neprověřil, proto s obavou hledím k play off, kde nám bude přidělen soupeř ze silnější moravské skupiny.  Musíme se dobře připravit a nic než postup do baráže si ani nemůžeme připouštět, bude to však náročné.