Poslední utkání letošního ročníku nejvyšší soutěže dnes podstoupíme na Moravě. Od 14 hodin hrajeme v šestém kole baráže ve Zlíně s domácím Protonem. V duelu půjde o třetí místo tabulky i o důstojné rozloučení s Mattoni NBL.
Oba soupeři ve čtvrtém kole baráže neuspěly a definitivně tak ztratily právo účasti startu v novém ročníku Mattoni NBL. Náš celek podlehl po hodně nevydařeném vystoupení na domácí palubovce vysoko 63:100 Jindřichovu Hradci, Zlín prohrál v Opavě 65:111. „Samozřejmě, že chceme ve Zlíně uspět a rozloučit se soutěží vítězstvím. Je otázkou, zda kluci najdou v sobě psychickou sílu po nevydařené baráži a hlavně po poslední prohře s Jihočechy. V tomto duelu jsme předvedli prakticky nejhorší vystoupení sezony. Zlín určitě bude chtít alespoň jednou uspět, tak uvidíme," řekl před odjezdem trenér Dominik Feštr.
V prvním barážovém duelu jsme tehdy ve třetím kole na domácí palubovce zdolali Zlín těsně čtyřbodovým rozdílem 78:74. „Zlín u nás předvedl velmi dobrý výkon, hrát jednoduchý a účelný basketbal. Na Moravě nás nečeká nic jednoduchého. Rozhodující bude přístup hráčů obou celků. Kdo ukáže větší vůli po vítězství, uspěje. Venku jsme v baráži podávali lepší výkony než doma, tak snad tento trend potvrdíme," dodává před utkáním Dominik Fetšr.