I když naši žáci v posledním dvojkole dvakrát prohráli na jihu Moravy, již zcela jistě postupují v extralize do finálového turnaje o titul mistra České republiky. Díky lepší vzájemné bilanci s celky Písku a Kroměříže, již nemohou před závěrečným dvojkolem sesazeni z šesté pozice znamenající start ve vrcholu letošní sezóny. V posledním dvojkole hostí patnáctka v tělocvičně 28. ZŠ v Rodinné ulici dnes od 16 hodin Vyšehrad a o den později od 10 hodin Děčín.
JBC Brno - Lokomotiva Plzeň 105:40 (26:10, 54:26, 77:31). David 22, Fleischhans 9, Haniš 4, Kozák 3, Císař 2.
BC Vysočina - Lokomotiva Plzeň 67:63 (20:19, 38:32, 52:46). David 22, Fleischhans 12, Haniš 12, März 8, Pátek 6, Kozák 2.
V Brně naši mladíci, kterým chyběli Pátek s Partynglem, začali až s přílišným respektem. Vedoucí tým soutěže si od první minuty začal budovat náskok, který neustále zvyšoval. Náš odpor postupně slábl až na velký rozdíl ve skóre. O výhře favorita nebylo pochyb.
Ve druhém utkání již s Pátkem jsme začali pod dojmem z předchozího zápasu. Počáteční náskok jsme sice v závěru první desetiminutovky téměř smazali, ale po chybách jsme soupeři umožnili opět získat mírné vedení. Vysočina svůj těsný náskok nakonec uhájila.
Trenér Stanislav Marian: „V prvním utkání jsme hráli až příliš bázlivě, ve druhém nám chybělo větší nasazení. Přesto je postup do finálového turnaje o titul mistra republiky obrovským úspěchem. Po víkendovém dvojkole se již začneme připravovat na finále, které se odehraje ve dvou skupinách po třech účastnících. Systém je hodně specifický. Ve skupině můžeme oba zápasy prohrát, ale pokud následně zdoláme druhý tým z druhé skupiny, můžeme postoupit do semifinále. V tom je systém finálového turnaje zrádný a může se v něm přihodit cokoliv."