V posledním dvojkole juniorské extraligy U19 jsme nestačili v soubojích na palubovkách soupeřů na celky Ostravy a Pardubic. Po základní pozici jsme obsadili předposlední, jedenáctou pozici a čeká nás nyní boj o záchranu ve skupině play-out. V ní nejprve podstoupíme souboje s týmem BA Sparta Praha, který je v tabulce o dva body před námi. První zápas odehrajeme v tělocvičně 28. ZŠ Plzeň v Rodinné ulici v sobotu 18.30 hodin, odveta v Praze je na programu o den později.
BCM Moravská Ostrava - BCM Loko Plzeň 91:52. Aušprunk 17, Luňák 11, Svoboda 8, Bakule 5, Bernas 5, Zeman 4, Batysta 2.

BK Pardubice - BCM Loko Plzeň 74:37 (21:11, 36:17, 50:29). Bernas 23, Batysta 10, Bakule 2, Svoboda 2.
Do Ostravy odcestoval k předehrávce náš tým bez Froňka, naopak družstvo doplnil Jan Bakule z U17. Do poločasu držela sedmička statečných poměrně vyrovnané skóre. Tým bojoval, ale po přestávce přišlo několik hluchých míst a domácí si vypracovali náskok. V poslední čtvrtině se nám navíc zranil klíčový hráč Aušprunk a skóre narostlo až na hrozivý rozdíl.
Do druhého zápasu náš kádr doplnili ze sedmnáctky Doljak, Fikrle a Hrudka. Favorizovanému celku jsme kladli poměrně dlouho odpor. V utkání podal velmi dobrý výkon Tomáš Bernas. Ještě v 32. minutě jsme prohrávali přijatelným patnáctibodovým rozdílem. Závěrečnou desetiminutovku ale domácí vyhráli 24:8 a rozdíl vzrostl na konečných 37 bodů.
Trenér Stanislav Marian: „V prvním utkání jsme drželi naději polovinu zápasu. Po zranění Aušprunka náš oslabený kádr už neměl sílu na odpor. Ve druhém se pochopitelně projevila absence Aušprunka i Froňka. Stále doplácíme na úzký kádr. Nedá se nic dělat, musíme bojovat o naději vyhnout se baráži. Hned další zápasy se Spartou hodně napoví, zda ji podstoupíme, či nikoli."