V dalším dvojkole žákovské extraligy U15 přivezli naši mladíci cennou výhru z Děčína, ve druhém utkání těsně podlehli v Praze Vyšehradu. V tabulce, kterou zkresluje nestejný počet sehraných zápasů, zaujímají pátou pozici. V následujícím programu je čekají zápasy v Josefově a Pardubicích.
7. kolo: BK Děčín - Lokomotiva Plzeň 42:72 (15:14, 26:31, 36:61). Pátek 21, David 13, Fleischhans 12, März 9, Císař 5, Partyngl 4, Haniš 2, Blažek 2, Soukup 2, Špulák 2.
8. kolo: Sokol Vyšehrad - Lokomotiva Plzeň 78:74(12:21 34:32 57:51). Partyngl 22, David 13, Pátek 9, Haniš 8, Fleischhans 7, März 7, Kozák 6, Špulák 3.
Do prvního utkání jsme vstoupili nervózně. Nedařilo se nám v útoku, v obraně nám činil problémy Hammerle. Děčín proti nám vyrukoval s nedovolenou zónovou obranou, která nám činila potíže. Po přestávce ovšem náš tým našel na obranu Děčína recept, podařilo se nám zaznamenat několik snadných košů a utekli jsme soupeři na rozdíl dvaceti bodů. V závěru jsme s přehledem kontrolovali vedení a vybojovali sedmou výhru. V závěru dostali příležitost všichni hráči z lavičky, kteří rozdíl ve skóre ještě navýšili.
Na Vyšehradě jsme výborně začali a vypracovali si v první čtvrtině devítibodové vedení. Naši mladíci výborně bránili, dařil se jim rovněž rychlý protiútok a rovněž se prosadili se individuálně. Poté ale domácí tým začal srovnávat krok, zejména díky podkošovému Chaloupkovi. Po dvaceti minutách tak vedl Vyšehrad o dva body. O osudu utkání rozhodl nástup do druhého poločasu. Za tři minuty jsme prohrávali o deset bodů a ztrátu jsme i přes enormní snahu nedokázali snížit. Několikrát jsme se soupeři přiblížili na rozdíl dvou košů, ale Vyšehrad vždy dokázal kontrovat a cennou výhru si již pohlídal.
Stanislav Marian, trenér Lokomotivy: „V prvním utkání nám zónová obrana zpočátku dělala starosti. Hodně nám pomohla poločasová porada, kdy jsme si řekli, jak obranu Děčína překonávat. Kluci poté ztratili nervozitu, oklepali se a ve druhé polovině již dominovali. Ve druhém střetnutí panovala zbytečná nervozita. Během zápasu byli vyvedeni dva příznivci domácích, kteří nevhodně křičeli na naše hráče. Klukům až na úsek prvních tří minut třetí čtvrtiny a špatnou střelbu trestných hodů nelze prakticky nic vyčíst. V nepříjemné atmosféře jsme neodehráli špatné střetnutí."