O víkendu bylo sehráno poslední dvoukolo základní části ligy mladších žáků. V něm jsme zajížděli na palubovky dvou pražských celků Sokolu Vyšehrad a BA Sparty.


V páteční předehrávce prakticky již o nic nešlo. My jsme již měli zajištěnou účast v extralize, naopak soupeř se musel spokojit se skupinou A2. Nicméně na hřišti to tak vůbec nevypadalo. Ačkoli jsme se připravovali na lídra Vyšehradu Žažkého, nechali jsme jej celý první poločashrát si s námi jako kočka s myší. Příležitost ukázat se dostala celá lavička a ne všichni se o větší počet minut prali dostatečně. V poločase byl tak stav zápasus Ťažký - kuželky 32:23. Ve třetí čtvrtině musel vyšehradský skorer střídat, naši hráči navíc pochopili, že se soupeř sám neporazí. Zlepšili obrannou činnost a vyhráli tento úsek zápasu 34:2. Ve čtvrté čtvrtině jsme opět propadli pocitu uspokojení a šou Ťažký mohla pokračovat. Nepomohlo ani rychlé střídání, a tak domácí upravili konečné skóre na pro ně přijatelných 67:76.

V sobotním zápase jsme chtěli odčinit domácí debakl. Tomu odpovídala i rotace hráčů. Nicméně Spartě se podařilo trpělivou hrou a trestáním našich chyb na útočné polovině vypracovat si do poločasové přestávky mírný náskok. Jak je již v posledních zápasech tradicí, poločasový pohovor zapůsobil a naši hráči se konečně přestali šetřit. Domácí znervózněli, začali chybovat a náskok Sparty se začal tenčit. V 37. minutě to bylo o pouhé 2 body a soupeř dohrával navíc bez  čtyř vyfaulovaných hráčů. Pak ale došly našim borcům síly, 3 rychlé koše domácích a ani po oddechovém času už jsme nedokázali najít morálním síly zápas otočit. Nicméně zápas jsme prohráli svojí laxností v poločase prvním.

Tabulku skupiny A jsme tak uzavřeli na 4. místě, do extraligy postupujeme s bilancí 1 výhra - 5 porážek. Statistiky jsou k dispozici zde a zde.