V pátek a sobotu pokračovala liga U14 zápasy ve "dvojičkách", ve kterých jsme se střetli dvakrát s týmem Klatov


Dvojzápas začal v pátek v Plzni na naší palubovce. Jak se již stalo zvykem, družstvo se rozjíždělo pomaleji a soupeř nám nehodlal nic dát zadarmo. Naštěstí jsme se ve druhé čtvrtině i díky slabší sestavě hostí probudili, a dokázali si vytvořit rozhodující náskok, který jsme dokázali i za rotace všech hráčů až do konce zápasu mírně navyšovat. Výsledkem byla přesvědčivá výhra.

Pod dojmem jednoznačného vítězství jsme přijeli i do Klatov a na výkonu celého družstva se to bohužel odrazilo. Družstvo Klatov po celý zápas příkladně bojovalo, naši borci se naopak díky laxnosti a podcenění soupeře dopustili několika zbytečných ztrát, které domácí beze zbytku trestali. A když se k tomu přidaly i na naší straně tristní trestné hody (46/17), byl ještě po třetí čtvrtině stav 50:55 v náš prospěch. Nakonec se v posledním dějství alespoň částečně projevila vyšší vyhranost plzeňského družstva, díky které jsme dokázali 3 minuty před koncem utkání utéct soupeři na 15 bodů. Závěrečný stav plně neodpovídá poměru sil, neboť domácí trenér Sýkora dal v posledních minutách příležitost mladším hráčům a díky tomu narostl náš náskok na výsledných "zdánlivě" lichotivých 28 bodů.

Výkony hráčů v obou zápasech nemá smysl příliš komentovat. Doufejme, že v tomto případě bude platit přísloví, co tě nezabije, to tě posílí a všichni si hlavně z průběhu druhého duelu vezmeme patřičné ponaučení. Kompletní statistiky jsou k dispozici zde a zde.