Pod názvem Basketbalové Centrum Mládeže Plzeň vstoupil náš tým mladíků do druhé ligy mužů dobře. Ve skupině A po osmi odehraných zápasech máme bilanci pět vítězství, tři porážky a v tabulce zaujímáme pátou pozici. Spokojen může být i trenér mužstva Stanislav Marian.

Pět výher na vašem kontě může značit spokojenost...
Výsledkovou určitě, ale nesmíme usínat na částečných vavřínech. Mrzí těsná prohra v Berouně, kde se projevila větší herní zkušenost domácích. Herně máme stále co zlepšovat, navíc nyní nás čekají těžké zápasy v Kralupech a Teplicích. Hned poté nesnadný dvojzápas s Domažlicemi a může být vše úplně jinak. Dvě výhry z těchto zápasů by byly skvělé, jedna solidní, pokud prohrajeme všechno, dobrý dojem z úvodu druhé ligy bude smazán.

S týmem mladíků jste šli tak trochu do neznáma...
Určitě, jediným zkušeným hráčem v našem kádru je Míra Dvířka, ten ale díky zranění odehrál jediný zápas a tak jsme měli ze vstupu do soutěže obavy. Zbytek kádru tvoří hráči mladších třiadvaceti let. Jeho kostru tvoří hráči z dorostenecké extraligy U19, a dále mladíci z A týmu Honomichl, Suchý, Pecka, Lenhart a dále kluci, kteří nastupovali v loňském roce v tehdejším B celku mužů a ještě zmiňovaným Dvířkou. Zatím je to dobré, ale znova zdůrazňuji, zajíci se sčítají až po honu. Cílem mužstva je jasný. Záchrana druhé ligy a hlavně výchova mladých perspektivních hráčů pro A tým Lokomotivy v Mattoni NBL....Letos si již Mattoni NBL vyzkoušel Karel Aušprunk a neuvedl se zde špatně. Získané ostruhy ve druhé lize všem mladým hráčům pomohou. Pendlujícím hráčům z A týmu mužů zase mohou zvedat sebevědomí, protože u nás se stávají tahouny celku. Nejvíce se to asi u nás daří Honomichlovi. Na záchranu druhé ligy bude třeba devět výher, možná i deset. Věřím, že se nám stanovený počet povede uhrát.

Máte jich zatím pět, ze soutěže sestoupí poslední tři celky a je odehrána teprve třetina utkání. Takže nic není rozhodnuto...
Jednoznačně. Navíc soupeři se nás, jako na rezervu A týmu mužů, vždy velice motivují. Jednoznačným důkazem byl náš debakl v Rokycanech. I když byl duel dávno rozhodnut, rokycanští do nás šli až do poslední vteřiny. Dobré bylo, že poslední dva zápasy se Sokolovem a Karlovými Vary jsme poměrně vysoko vyhráli a to v případě rovnosti bodů s těmito celky může být velmi důležité. Znovu opakuji, do konce soutěže nás nečeká nic lehkého, ale celku věřím.

Hráči si na druhou ligu mužů teprve zvykají a podávají nevyrovnané výkony. Kdo se z mladíků zatím nejvíce v této soutěži zadaptoval?
Mladíci Luňák, Aušprunk a Froněk podávají ve druhé lize slušné výkony, k těm jim jistě dopomáhá i to že trénují s A týmem mužů. Naopak u kluků, kteří dva roky nastupovali pouze v Krajském přeboru mužů, je adaptace nejsložitější. Ale i těm je pouze 20 let a jistě jejich výkon půjde ještě nahoru.

Bude mít někdo po této sezoně proniknout do kádru A týmu?
Šanci mají prakticky všichni. Záleží jen na nich, jak budou ochotni pracovat. Každý má řadu nedostatků, ale ty se dají postupně ještě odstraňovat. Některým rovněž chybí větší pokora. Ale tým je to rozhodně perspektivní a řada hráčů může do Mattoni NBL jednou nakouknout.