Šestým a sedmým kolem pokračovala o víkendu liga mladších žáků. Naše družstvo U14 hostilo pražské týmy Vyšehradu a BA Sparty.

Sokol Vyšehrad je tradičním soupeřem Lokomotivy a oba soupeři se před sezónou již několikrát střetly. Plzeňský celek vždy svého soupeře s přehledem porazil, což jej naplňovalo optimismem i tentokrát. Možná i proto vstoupili domácí do zápasu až příliš profesorsky a houževnatý soupeř toho dokázal využít a držel celou první desetiminutovku s favoritem krok. Vysvobození z křeče přinesla až druhá desetiminutovka, kdy se Plzeňané do Sokolů zakousli přinesli do šaten uklidňující náskok 25 bodů. I v druhé polovině zápasu pak skóre narůstalo a na konci se zastavilo na výsledku 87:47 pro Plzeň.

V nedělním utkání čekal Lokomotivu o poznání těžší a nevyzpytatelný soupeř BA Sparta. V prvním poločase domácí soupeř zaskočil stejně jako Chomutov zónovým presingem, nicméně i zkušenost z Chomutova Lokomotivě pomohla postupně s překonáním tohoto typu obrany. Celý zápas se však domácí potýkali se zataženou obranou hostí, kteří se při postupném útoku Plzně jen výjimečně vzdalovali z vymezeného území. V prvním poločase ještě fungoval rychlý protiútok a střelba z delší vzdálenosti. O všem rozhodla třetí čtvrtina, kdy se na domácí straně vyfauloval Michal Schwob a Lokomotiva nedokázala po celou čtvrtinu skórovat z pole!!! Jediný bod padl po šestkách Císaře. Soupeř tak odskočil do rozhodujícího náskoku, který si zkušeně v poslední čtvrtině již pohlídal. Kompletní statistiky jsou k dispozici zde a zde.