Ve finále play off byl poslední překážkou pro mladší minižáky Lokomotivy Plzeň celek Tachova.

O uplynulém víkendu čekalo mladší minižáky Lokomotivy Plzeň finále play off oblastního přeboru, kde jsme změřili síly s týmem Tachova. Finále se hrálo na 2 zápasy. V prvním zápase jsme přivítali celek Tachova na domácí palubovce. Pro oba duely posílili náš tým dva Klatovští hráči, jmenovitě Pytelka a Illetčko. Nutno dodat, že i družstvo Tachova se na finále posílilo o hráče z Chebu a Mariánských Lázní. Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře, zejména právě Pytelka ,,táhnul'' tým Lokomotivy od úvodních minut. Do druhé čtvrtiny jsme šli s náskokem už 8 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme náskok ještě zvýšili o 4 body a tak poločasové skóre bylo 28:16. Začátek druhého poločasu se nám bohužel nepovedl. Za 5 minut jsme vstřelili pouhé 2 body, naštěstí jsme však v závěru 3.čtvrtiny proměnili 8 bodů v řadě a do poslední čtvrtiny tak šli ve vedení o 13 bodů. 4.čtvrtina byla z naší strany velmi povedená. Jednoznačně nejlepší výkon za celou sezónu předvedl Rosťa Jirák, který v závěrečné čtvrtině zaznamenal 24 bodů, celkově za celý zápas 30 bodů. Dobrý výkon předvedli také oba Klatovští hráči ( Pytelka, Illetčko), ktěří byli obrovským přínosem pro tým a táhli první pětku našeho týmu. Dík ale patří všem hráčům za bojovnost, která rozhodla v prvním finálovém zápase, který nakonec skončil 63:38.

V neděli nás čekala odveta na hřišti Tachova. Na zápas jsme rozhodně neodjížděli s cílem prohrát o méně jak 25 bodů, což by nám vzhledem k sobotní výhře o 25 bodů v Plzni stačilo, ale jeli jsme do Tachova vyhrát a přivézt si do Plzně prvenství v soutěži. Jenže od úvodních minut zápasu se nám vůbec nedařilo proměnit jasné koše. Kolikrát náš hráč osamocen pod košem prostě neproměnil jednoduchý koš. Úvodní čtvrtinu jsme prohráli v poměru 13:6. Druhá čtvrtina byla z našeho pohledu o něco málo lepší, přesto Tachovský celek vedl v poločase o 4 body. Do druhé půle jsme vstoupili velmi nesoustředěně, v obranné fázi jsme byli pouhou ,,diváckou kulisou'', zejména Tachovského hráče Hellmicha se nám nedařilo ubránit, který jednoduše proměnil 8 bodů v řadě. 3.čtvrtinu jsme prohráli 17:4. Do závěrečné čtvrtiny jsme šli za stavu 22:39, tedy rozdíl blížící se výsledku v prvním utkání v Plzni. Ovšem 4.čtvrtina našim hráčům naštěstí vyšla. Bojovností a srdcem jsme uválčili rozdíl ve skóre na ,,pouhých'' 11 bodů pro Tachov, který k celkovému vítězství vzhledem k prvnímu zápasu v Plzni našim klukům stačil.Největší pochvalu si zaslouží naše celá druhá pětice hráčů (Mach, Jirák, Vokroj, Sosiňski, Stupka), kteří urputnou bojovností a poctivou obranou v závěrečné čtvrtině dokázali snížít rozdíl ve skóre na již zmiňovaných 11 bodů.
Pochválit a poděkovat za pomoc ve finálových zápasech musím také klukům z Klatov, kteří hlavně v úvodním domácím zápase podrželi náš tým. Pochvalu ale samozřejmě zaslouží celý tým! Dále zaslouží dík rodiče, kteří vytvořili v domácím, ale i v odvetném zápase v Tachově výbornou atmosféru! Gratuluju klukům k vítězství v soutěži, avšak neusínejme na ,,vavřínech''! Již v polovině května nás čeká jako vítěze oblastního přeboru Mistrovství České Republiky v Jaroměři, a proto je potřeba, aby kluci na sobě nadále pracovali! Takže ještě jednou GRATULACE a ,,makejte'' dál!!!