V Českých Budějovicích a Jindřichovo Hradci usilovali o další vítězství v lize U14 naši žáci.

V sobotním zápase nás hned od úvodu zaskočila agresivita a houževnatost domácích, kteří trestali naši nedůslednost jak na obrané, tak na útočné polovině. Vzpamatovali jsme se až ke konci čtvrtiny a po deseti minutách alespoň vedli rozdílem jednoho bodu 15:14. Od druhé čtvrtiny jsme již nenechali soupeře dostat se do vedení, nicméně mírné vedení nám nedávalo důvod jakkoliv polevit. V druhém poločase  přece jen díky větší zkušenosti a kvalitě se podařilo našemu družstvu soupeři bodově odskočit. Výsledný dojem ze zápasu však nebyl pro nás příznivý, Budějovice hráli kolektivněji, rychleji a agresivněji. Naše profesorské pojetí basketbalu se nám v tomto zápase málem vymstilo.

Atraktivní a důležitý zápas jsme sehráli v neděli v Jindřichově Hradci. V naprosto vyrovnaném poločase jsme hráli lepší basketbal, ale občasné výpadky naší hry nám znemožňovaly bodově soupeři odskočit. Třetí čtvrtinu jsme začali velmi dobře a dostali se do vedení 47:41, poté opět přišel nepochopitelný kolaps našeho družstva, v rozmezí 4 minut jsme domácím dovolili bodovou sérii 15-0. Naše družstvo v tomto úseku hry neprobudily ani dva vybrané time outy. Jindřichův Hradec se dostal do desetibodového vedení a i přes střelecké probuzení našich hráčů jsme nemohli snížit rozdíl ve skóre pod 8 bodů. Důvodem byla naše chabá obrana, na každý náš koš totiž soupeř odpověděl také úspěšným zakončením. Takto si domácí došli pro vítězství 93:82. Vstřelit na půdě soupeře 82 bodů a ještě prohrát takovým rozdílem opravdu svědčí o mizerné práci v obraně.  Družstvo dobře ví, že takto důležité zápasy rozhoduje obrana, přesto si na hřišti nebyli hráči ochotni sáhnout na dno svých sil. Tato porážka může hodně mrzet, na Jindřichův Hradec jsme totiž v neděli měli a při vítězství bychom mohli usilovat dokonce i o druhé místo v tabulce. Takto bude boj o postupové příčky ještě hodně dramatický. Pokud nebudou kluci více bojovat, dávat do zápasu více energie a prodávat to, na co mají, nemohou na play off pomýšlet.