Chvílemi fraška a komedie v podání Tachovského rozhodčího Minicha a zapisovatelského domácího stolku - to vše bylo k vidění o uplynulém víkendu v Tachově, kde odehráli utkání naši mladší minižáci.

Do utkání jsme vstoupili s cílem vyhrát a oplatit soupeři porážku z úvodu sezóny. V první čtvrtině jsme začali nesoustředěně hlavně v obraně, zejména hráče Tachova Honzu Krále se nám nedařilo ubránit. Ve druhé čtvrtině bylo razantní zlepšení jak v obraně, tak i v útoku. Dařili se nám proměnit jednoduché koše a občas i nějaký ten rychlý protiútok. Do šaten jsme po prvním poločase odcházeli s devíti bodovým náskokem. Třetí čtvrtina byla z našeho pohledu totálně nepovedená. Vstřelili jsme pouhé 4 body a naopak obdrželi 15. Nebyli jsme schopni dostat se s míčem na útočnou polovinu. Průběh 3.čtvrtiny výrazně ovlivnilo vyfaulování našeho klíčového hráče Jiráka, který si udělal 3 fauly během 3 minut. K výkonu rozhodčích později. Čtvrtá čtvrtina byla velmi vyrovnaná až do posledních minut. Za čtvrtou čtvrtinu musím kluky pochválit, jelikož bojovnost a nasazení bylo obrovské. Bohužel závěr utkání nám nevyšel. Netrefili jsme poměrně jednoduché koše a proměnili pouze 6 bodů za celou poslední čtvrtinu. Utkání tedy skončilo 1 bodovým rozdílem ve prospěch Tachova. Přesto chci klukům za bojovnost poděkovat. Teď k výkonu rozhodčího pana Minicha. Z jakého důvodu utkání pískal pouze sám, nás nemusí zajímat, přesto lze pochopit, že kroky či přerušované driblinky, auty (ikdyž byly někdy i půl metrové) atd. nemusel vidět a nemusel v tom být záměr nás poškodit. Avšak celé utkání rozhodně ovlivnil ve prospěch Tachovského týmu, a to zejména v pískání faulů. Na fauly to v 1.utkání skončilo 8:23 pro Plzeň. Vrcholem bylo když odpískal ve 3.čtvrtině Jirákovi během 3 minut 3 fauly z nichž 2 stoprocentně nebyly. Trenérovi hostů udělil na začátku 2.čtvrtiny naprosto bez jediného varování technickou chybu za nevhodné výroky proti rozhodčímu, které nebyly sprostého ani urážlivého charakteru vůči rozhodčímu. Stolek zapisovatelů a časoměřičů byl otřesný. Nebyl nejspíše upozorněn, že utkání se hraje na čistý čas, nikoliv na hrubý (neustále jsme museli upozorňovat, aby zastavili čas). To se týká i skóre na tabuli, které neustále nesedělo. Důležitá je zmínka, že na začátku utkání nám nebyl uznán koš. Na konci utkání v 10. minutě, kdy jsme prohrávali o 2 body, házel náš hráč O.Novotný dvě šestky z nichž první proměnil. Jenže jak na tabuli, tak i v zápise byla šestka napsaná jako neproměňěná a až po hlasitých protestech ze strany hostů, se rozhodčí rozhodl dát to do pořádku. Jeho výkon byl tragický a k zamyšlení. Rovněž nemohu pochválit domácí tým včetně trenérů, jejichž pořádání těchto dvou zápasů bylo otřesné. Nikdo jiný než domácí klub za to nenese zodpovědnost. Byla to ostuda.

Do druhého utkání vstoupili hráči Plzně po smolné prohře o bod z předchozího utkání velmi vlažně. První čtvrtinu jsme prohráli 12 bodovým rozdílem a do poločasu narostl rozdíl už na 17 bodů. Ve  druhém poločase jsme trochu proházeli sestavou a dokázali se Tachovu přiblížit na přijatelných 9 bodů, přesto jsme utkání prohráli 16 bodovým rozdílem. Na hráčích byla vidět psychická deka z prvního zápasu, který byl velmi hektický. Výkon rozhodčího Minicha byl nadále i v druhém zápase strašný. Tentokrát technická chyba trenérovi hostů v závěru utkání byla udělena spravedlivě, protože neudržel nervy na uzdě. Opět jsme totiž utkání vyhráli a opět jen v počtech faulů 25:13 pro nás. Přesto nemůžeme všechnu vinu házet na rozhodčího. Zejména ve druhém zápase jsme nadělali mnoho nevynucených chyb a Tachov si vítezství více zasloužil. Bojovnost už nebyla z naší strany taková jako v prvním utkání. Ještě stojí za zmínku obrana Tachova, která byla k vidění v obou utkáních. Hráči domácího celku bránili chvílemi obranu zatáhlou velmi podobnou zóně.