První ligové domácí zápasy sehráli tento víkend naši žáci. Soupeři nám byli Kondoři Liberec a Brandýs nad Labem.
Zápas s méně zkušeným Libercem byl prakticky rozhodnut již po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 34:17. Utkání s Brandýsem bylo vyrovnané po celých 40 minut, kdy jsme nebyli schopni soupeři odskočit na větší rozdíl než deset bodů. Nutno dodat, že Brandýs byl dobře dirigován Filipem Čeňkem, který má s touto soutěží již výrazné zkušennosti, pod košem mu pomáhal snaživý Brezovák. Naše družstvo po celý víkend "táhl" Jan Bakule, k němuž se občas přidal Martin Bílek. Ostatní hráči svým výkonem za těmito dvěma výrazně zaostávali. Udělali jsme obrovské množství nevynucených chyb, které se zkrátka v této soutěži nemohou stávat. Především hráči na perimetru na sobě musí hodně pracovat a svůj výkon v dalších zápasech zlepšit. Na obranu křídel (která však není dostatečná), nemají s touto soutěží zkušenosti. Naše družstvo je kromě podkošových hráčů složeno z ročníků 1997, což se projevuje ve čtení hry a najivitě, která je do očí bijící. Pokud však tito hráči chtějí v basketbale něčeho dosáhnout, musí se začít prosazovat i s o rok staršími a ne se schovávat za výkon Bakuleho.