V sobotu 4.11. přijel do Plzně v kategorii U12 poměřit síly loňský vícemistr MČR v kategorii MIX, tedy tým BK Jiskra Domažlice.


BK Loko Plzeň x BK Jiskra Domažlice (62:43)

Od úvodu hráli domácí velice dobře. Jejich hra vycházela z dobré obrany, díky které získávali řadu míčů a dostávali se přesilových situací. V těch ale bohužel často dělali zbytečné ztráty, které plynuly z nevídané nervozity na jejich straně. Hosté navíc proměnili několik těžkých střel a po první čtvrtině tak vedl tým z Chodska. Ve druhém dějství hráči Lokotky ještě mnohem více přitlačili v obraně a nepouštěli své soky prakticky k ničemu. Zlepšili i posun míče v přechodové fázi a dokázali zvrátit vývoj utkání na svou stranu. Od té doby už zlepšila svůj projev i první „pětka“, která se inspirovala od svých následovníků a chlapci si tak zaslouženě dokráčeli pro první výhru sezóny.

BK Loko Plzeň x BK Jiskra Domažlice (78:42)

Ve druhém zápase domácí tentokrát zastihli i začátek a nenechali nikoho v hale pochybovat o tom, kdo je silnějším týmem.

 

Komentář Z. Zemana: „Odehráli jsme oba zápasy velice slušně, s výjimkou prvních cca 11 minut, ve kterých jsme kupili veliké množství nevynucených chyb i na tuto kategorii. Postupem času se ale zlepšovala naše obrana, což bylo rozhodujícím faktorem pro vývoj obou zápasů. Pozitivem je i předvedená nesobecká hra na útočné polovině a z ní plynoucí radost ze hry našich hráčů a jejich přítomných rodinných příslušníků.“