V sobotu přivítal tým mladších dorostenců na své palubovce soupeře z Ústí nad Labem, v neděli jej pak čekali válečníci z Děčína.


BK Loko Plzeň x SLUNETA Ústí nad Labem (67:88)

Již první desetiminutovka ukázala směr, jakým se bude utkání vyvíjet. Domácí si byli schopni vytvářet obrovské množství otevřených střeleckých pozic, ale trápila je úspěšnost v zakončení. Hosty naopak táhli jejich dominantní hráči, kteří proměňovali nejednoduché střely. Hráči Lokotky navíc ke své impotenci přidali ještě obrovské množství individuálních zkratů na obou stranách hřiště, což vedlo k jasnému vedení hostí. Modrobílí se dokázali několikrát vrátit do utkání, vždy je však srazilo několik nevynucených chyb a hosté si tak pohlídali vývoj zápasu a zaslouženě vyhráli.

 

BK Loko Plzeň x Válečníci Děčín (88:78)

Do nedělního klání vstoupil úplně jiný tým ze Západočeské metropole, než do toho sobotního. Její hráči se prezentovali obrovskou chutí jít za vítězstvím a sršel z nich týmový duch. Hned na úvod si vypracovali náskok 10 bodů, který takřka udržovali celý zápas. Několikrát měli šanci odskočit na větší bodový rozdíl, ale svými zbytečnými chybami ji odmítli. Navíc hosty držely ve hře jejich silné individuality, které se prosazovali z obtížných situací. Hráči Lokotky si však navzdory všem svým problémům dokráčeli pro důležité vítězství a psychickou vzpruhu.

 

Komentář asistenta trenéra: „První hrací víkend nám dal obrovské množství podmětů k zamyšlení. Odehráli jsme úplně odlišné zápasy. V sobotu jsme působili odevzdaně, nechtěli jsme vyhrát. Nedařilo se nám v zakončení, ale stále jsme si byli schopni vytvářet skvělé pozice ať už ze hry 1 na 1 či útočných systémů. V neděli na nás byla vidět obrovská chuť do hry. Snížili jsme množství zbytečných chyb a kolapsů. To vše vedlo k vybudování slušného vedení, které jsme nakonec udrželi až do konce.“