Jak si Honza Zeman užil letošní sezónu? Jak tráví čas během off-season?
To vše najdete v našem novém článku.


Jak vnímáš sezónu 2022/23? Vidíš u týmu nějaký posun oproti minulé sezóně?

Určitě jako povedenou. Na začátku jsme měli jasný cíl a to bylo play-off. To jsme splnili, i když si myslím, že jako tým máme i na to dostat se dál. Od začátku sezóny jsme podávali stabilní výkony, ale bohužel pár zápasů se nám nepovedlo a to nás nakonec asi stálo postup alespoň do dalšího kola. Od minulé sezóny se toho změnilo dost a všechno bylo nakonec vidět na hřišti a na výsledcích. Bylo to vidět i na divácké účasti, za kterou bych chtěl touto cestou poděkovat

Jak bys zhodnotil svůj výkon? Jsi s ním spokojený?

Nebudu lhát, mohlo to být i lepší. Bohužel teď poslední dvě sezóny, co jsem nastoupil do práce v nemocnici, nestíhám tolik trénovat. Přece jenom do té doby jsem byl zvyklý trénovat skoro každý den. Jsem rád, že jsem měl v týmu celkem velkou roli, a že mi trenéři dál věří.

 

Došlo také k širší rotaci hráčů. Jak vnímáš týmovou chemii?

Myslím, že širší rotace mladších hráčů a celková týmová chemie byla největší rozdíl od minulé sezóny. Všem nám „starším“ se lépe hrálo, když jsme věděli, že se můžeme spolehnout na zbytek mladších hráčů, ať už byl v základní pětce kdokoli. Doufám, že nelžu když budu mluvit za všechny, ale celou sezónu jsme si všichni užili.

 

Oproti minulé sezóně se vám podařilo postoupit do PLAY-OFF. V prvním kole jste bohužel narazili na favorizovaný Písek. Jak hodnotíš váš výkon?

Play-off bylo jasně náš cíl. Bohužel pár zápasů v základní části se nám nepovedlo a tak jsme nakonec skončili na 8. místě a do prvního kola dostali Písek. Ten byl za mě jasným favoritem celé soutěže a myslím, že mají i na postup do KNBL. Nicméně si myslím, že jsme podali skvělý výkon. V každém zápase jsme měli dobrý začátek. Písek má širokou rotaci, velmi dobré hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže a nakonec nás po právu porazili. Ale nemáme se za co stydět a jsme na celý tým pyšní.

 

Vzkázal bys něco fanouškům?

Chtěl bych všem poděkovat za podporu celou sezónu. Všichni doufáme, že budou dále chodit v co nejvyšším počtu a těšíme se na ně.