Po delší pauze, kdy se překládal zápas za zápasem napříč všemi soutěžemi, díky jarním prázdninám se konečně rozběhla i extraliga U15. Naší borci v minulém týdnu odehráli zápasy se soupeři ze severu Čech, ve středu s Ústín nad Labem a v sobotu s Děčínem. Přední tým tabulky Ústí se nám povedlo po velmi dobrém výkonu porazit, ale pak přišla rána v podobě zbytečné porážky s Děčínem. Nic méně bez porážek nejsou vítězství, takže jedeme naplno dál v přípravě na dorostenecký basketbal.


Loko – Ústí nad Labem 93:69statistiky ze zápasu

Do zápasu jsme doslova vlétli s energií, která nám umožňovala s určitou lehkostí bránit i útočit. Naše počínání na hřišti bylo ve většině případech správné. Souhra i načasování fungovalo a odměnou nám bylo vedení o pět bodů po první čtvrtině a stejně tak i v poločase. O přestávce byl kladen důraz především na obranné detaily a naopak v útoku byli kluci nadáni k ještě větší odvaze hrát na koš. Dalo by se říci, že právě to se povedlo. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli poměrem 24:12 a i když se hosté snažili, tak zápas byl již v naší režii. 

Loko – Děčín – 66:72statistiky ze zápasu

S vědomím, že soupeři máme co vracet jsme do zápasu vlétli jak uragán. Bylo nás plné hřiště. Dařilo se nám vyvíjet tlak na soupeře, kteří neproměňovali a my z následného doskoku trhali obranu Děčína rychlými protiútoky. V deváté minutě první čtvrtiny jsme vedli 26:8. Málokdo v hale by si v tento moment pomyslel, že to je z naší strany prakticky vše. Poslední minutu první čtvrtiny jsme hloupými ztrátami doslova darovali hostům 7 bodů, dodali jsme jim sebevědomí, poslali je do euforie a naopak sami sebe pod deku, ze které jsme se již do konce zápasu nezvedli. Bohužel od druhé čtvrtiny na naší jednu dobrou věc byly další dvě špatně a s tím se opravdu vyhrát nedá. Nutno dodat, že Děčín svým zdvojováním a nátlakem na hráče nás doslova do takové hry tlačil a my se bohužel nechali.   

Komentář trenéra, p.Eismana: Tak po dlouhé pauze se vracíme do zápasového rytmu a musím říct, že někteří hráči udělali na sobě kus práce a jejich přechod do dorosteneckého věku bude o to jednodušší. To se potvrdilo v prvním utkání se Slunetou, v útoku nám fungoval pohyb míče nebo bez míče a na obranné polovině jsme udrželi velkou energii, a to zejména ve třetí čtvrtině, kdy jsme dokázali pokrýt stěžejní hráče soupeře, což rozhodlo o vývoji utkání. Další utkání na domácí palubovce jsme odehráli s Děčínem, kde jsme odehráli velmi dobře první čtvrtinu, ale to bylo bohužel vše. Soupeř pomalu přebral kontrolu nad utkáním i celkově v hale vytvořili jeho fanoušci domácí prostředí. My jsme postupně odcházeli v týmové mentalitě a koncentrovanosti, což vypovídá i o počtu vyfaulovaných hráčů na naší straně. Bohužel naše lavička nedokázala udržet potřebnou energii oproti soupeři až na pár okamžiků v závěru utkání. A v neposlední řadě jsme se nedokázali vyrovnat s tlakem soupeře na obranné polovině a náš počet chyb v IČJ byl pro zvrat neúnosný.  Nicméně nedá se nic dělat, čekají nás teď další utkání, na které se musíme připravit a z těchto dobrých i špatných úseků se poučit. Závěrem gratulace vítězům a čest poraženým.