Basketbalová sezona neúprosně pokračuje dál. Náš tým U15 v její extraligové části přivítal na domácí palubovce ve středu Tygry Praha a v sobotu USK Praha. Zatímco Tygři Praha byly nad naše síly a zaslouženě si od nás odvezli výhru tak naopak zápas s USK Praha se nám povedlo urvat vysokým rozdílem pro sebe.


Loko – Tygři Praha 56:81 - statistiky ze zápasu

Vstup do zápasu jsme sice měli energický, ale ta energie šla špatným směrem. Předržovali jsme míč, špatně volili koridory pro nájezd a velmi špatně jsme si na hřišti vypomáhali na obou koncích palubovky. Zatímco Tygři hráli přesně to, co jsme čekali. Fyzickou hru založenou na využití jejich výšky a váhy. I přesto jsme velmi často u soupeře byli, silový hit jsme ustály, ale hosté proměňovali i ty nejtěžší střely a je nutné doslova smeknout před jejich úspěšností střelby.

 Loko – USK Praha 107:70 - statitiky ze zápasu

 

Před zápasem jsme si jasně řekli, že z psychického hlediska si musíme dojít pro výhru. Potřeba výhry byla na klucích znát, potřebovali jsme jí i z hlediska tréninku, kam jde pak tato energie nasměrovat. Prakticky ihned od začátku zápasu jsme jasně dominovali. Hráči tak nějak plnili, co se po nich chtělo. Snad začínají chápat, že bez věcí, které bolí to prostě nejde a ne vždy, jde jen o náraz nebo fyzickou hru. Často je to i o umění přijmout kritiku, umět ještě více vystupňovat úsilí v tréninku a hlavně umět v rychlosti řešit věci správně.

Komentář trenéra, Erika Eiskmana: v utkání s Tygry Praha, byl náš výkon adekvátní pouze v první čtvrtině. Soupeř nás ve zbytku utkání porážel ve všech činnostech a to zejména v silové složce se zakončením a zaslouženě vyhrál. Takže gratulace trenérovi a jeho týmu. S USK Praha jsme od úvodu utkání diktovali tempo na útočné i obranné polovině. Někteří hráči splňovali po většinu utkání co se po nich vyžaduje a jako tým jsme zaslouženě vyhráli.