V sobotu vyrazili U13 na 3. turnaj sezóny do Klatov, kde se střetli s domácími a Domažlicemi.


BK Jiskra Domažlice x BK Loko Plzeň (40:55)

Od úvodu zápasu udával tempo tým Lokomotivy. Jeho hráči překonávali své hráče ve hře 1 na 1, ale trápili se s úspěšností zakončení. Ve druhé čtvrtině měli její hráči obrovský problém se zastavením lídra hostí, který ovládl toto dějství a zařídil tak poločasové vedení Chodů.

Ve druhé půli došlo k výměně „pětek“ ze strany hostí a to se projevilo jako rozhodující faktor. Chlapci začali proměňovat své jasné příležitosti ke skórování, zlepšili obranu, čehož pramenilo velké množství protiútoků a pohodlně si nakonec došli pro vítězství.

 

BK Loko Plzeň x BK Klatovy (19:71)

V úvodu se dařilo hráčům Lokotky držet krok se svými soupeři. Netrvalo to však dlouho, hráči Klatov si začali hodně vypomáhat v obraně a podařilo se jim zastavit útok Lokomotivy. Její hráči navíc měli obrovské problémy s proměňováním jasných příležitostí. Na obranné polovině je naopak srážela do kolen nepozornost v některých částech zápasu. Především výpadky v obraně hráčů bez míče a v situacích hand-off. Navíc nasbírali velké množství ztracených míčů, které prakticky vždy vedly k jednoduchému zakončení soupeře. Tyto skutečnosti vedly k výsledkově přesvědčivému výsledku pro pořadatele turnaje.

 

Komentář asistenta trenéra P. Baselidese:Zápasy v Klatovech jsme neodehráli špatně jak to na první dojem vypadá. Všichni hráči dostali mnoho času na hřišti a ukázali nám, v jakých činnostech jsme se zlepšili a na jakých musíme ještě na trénincích zapracovat. Největším problémem v zápasech byli drobné výpadky, kdy jsme kupili zbytečné ztráty a soupeř nás díky nim dokázal potrestat.