O víkendu 1. – 2.10. pokračovala liga U15 regionálními derby. V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali Jiskru Domažlice a v neděli BK Klatovy. Se vší úctou k soupeřům jsme do obou zápasů vstupovali v roli favorita. Předpokládali se se dvě výhry a z hlediska tabulky a snahy postupu do extraligové části sezony jsme i 2 výhry potřebovali. Bohužel se tak, ale nestalo. 


V sobotním zápase jsme navázali na dobrý výkon v Písku a doslova rozdrtili oslabené Domažlice vysokým bodovým rozdílem, ale nejen jím. Jasně jsme dominovali i herně prakticky ve všech herních činnostech.

Bohužel o nedělním zápase s BK Klatovy se to říci nedá. Po dobrém rozcvičení, správném přístupu a s vědomím dlouholeté výsledkové nadvlády jsme, do zápasu nevstoupil vůbec dobře. Taktické pokyny jsme nedokázali přenést z lavičky na hřiště. Klatovy naopak hráli uvolněně jakoby s vědomím, že když se prohraje tak je to vlastě v pořádku vždyť se to čekalo. Jenže postupem času my se začali utápět čím dál více ve vlastní šťávě, zatímco náš soupeř v hlavě a sebevědomí rostl a rostl. Fungovala mu poměrně zatažená obrana hlavně díky naší střelecké nemohoucnosti. Prakticky každý útok jsme měli šanci na otevřenou střelu, ale ani naši nejelitnější střelci se ne a ne trefit. Občas jsme vykřesali nějakou naději a přiblížili se na dostřel čtyř, pěti nebo šesti bodů, ale právě v tento okamžik se pravidelně stávaly dvě věci. Buď to jsme nedali další zcela otevřenou trojku, dvojku, šoupák anebo jsme zaspali v obraně a umožnili soupeři snadný koš nebo faulem ho poslali na šestky. Nikdo nemůže klukům vyčíst snahu, ale dostali jsme se do takové deky, že zápas snad ani vyhrát nešlo. Klatovům je třeba poblahopřát k vítězství a uznat, že v tomto zápase byli lepším a uvolněnějším týmem.

Bohužel vstup do sezony se nám zatím nedaří a budeme muset hodně zapracovat, abychom dostáli našeho prvního cíle a tím je postup do extraligy. Nic méně my budeme bojovat a musíme věřit, že postup pak bude o to sladší.

Komentář trenéra, Erika Eismana: “ Tento víkend je těžké hodnotit a asi by to bylo na slohové cvičení. Nicméně naši soupeři, herní výkon a mentální nastavení byli jako DEN a NOC. Když se daří umí hrát každý, ale když se nedaří to už není pro každého. Závěrem "sláva vítězům a čest poraženým".