Na státní svátek tým U15 zajížděl k dalšímu zápasu ligové soutěže na horkou palubovku Sršňů Písek. Po úvodním ne zcela povedeném soutěžním kole, jak výsledkově, tak herně jsme k Sršňům zajížděli s respektem. Bohužel jsme opět k zápasům mířili v nekompletní sestavě, chyběl Štuksa a Zikmund. O to více byla na hráčích patrná určitá nervozita a respekt ze zápasu v Písku, zkrátka jsme potřebovali vyhrát a zahrát. 


I přes úvodní nervozitu jsme zápas zvládli nejen výsledkově, ale především herně. Každou minutou zápasu jsme se lepšili. I přes určité chyby a především nepozornosti se jasně projevila taktika obrany a pak nacvičené útočné kombinace. To vše podpořeno velmi slušným čtením hry. Co, ale oproti předchozím zápasům bylo na zcela jiném levelu byla kaučovatelnost jednotlivců a tím pádem celého týmu. Kluci byli tzv. v zápase, co se řeklo to se splnilo. Odměnou jim pak bylo vysoké vítězství a návrat dobré nálady a to je k nezaplacení…….

Sršní Písek – Loko Plzeň 38:81 (17:23, 3:17, 9:24, 9:17)

Komentář trenéra, Erika Eismana: Pro nás důležitá výhra ať výsledkově nebo mentálně. Vstup do utkání byl lehce nervózní a dávali jsme soupeři zbytečně míče do ruky a to bud po našem zisku nebo, že jsme přestali driblovat. Nicméně kluci se od druhé čtvrtiny s tímto nešvarem vyrovnali a začali diktovat tempo utkání. Výborně nám vyšel vstup do třetí čtvrtiny a v závěru nám lehce polevila koncentrace v komunikaci a obranný doskok. Největším pozitivem, byla oproti posledním utkáním obrana, dostat na hostující palubovce 38 bodu, je dobré číslo. Jsem rád, ze už se pomalu hráči uzdravují a snad brzy budeme již kompletní.