O úvodním víkendu žákovské ligy U14 přijeli do Plzně týmy z hlavního města. Ani v jednom utkání se posílený tým Západočechů nedočkal vítězství, byť v sobotním zápase jej měl po celou dobu na dosah ruky.

BK Loko Plzeň x Jižní Supi (78:86)

Od úvodu utkání byla vidět obrovská chuť do hry na obou celcích. Fyzicky vyspělejší hosté do něj vstoupili o něco lépe, především díky obrovské převaze na útočném doskoku a obrovském množství nevynucených chyb, které snad plynuly z nervozity. Měli problém s chytáním míče, s přihrávkami a s proměňováním jasných příležitostí. Další věcí je, že postrádali odvahu v najíždění do velice zahuštěného vymezeného území soupeře. Utkání definitivně rozhodl nástup do druhé desetiminutovky, který ovládli hosté poměrem 2:18. Od té doby se po druhém oddechovém čase hráči Lokotky probrali a začali své soupeře opět přehrávat svou dobrou agresivní obranou a rychlým přechodem na útočnou polovinu. Zbylý úsek druhé čtvrtiny tak vyhráli 15:6.

Ve druhém poločase se domácí oklepali z jisté nervozity, která je svazovala po celou dobu trvání prvních 20 minut. Začali hrát odvážněji, přitvrdili v obraně. Začali získávat mnohem více míčů díky své nátlakové obraně a dostávat do přesilových situací, které ale neřešili vždy dobře. Dokonce začali i lépe doskakovat, což bylo základním kamenem úrazu v celkovém součtu karet. Hráči ze Západočeské metropole tak vyhráli druhou půli poměrem 48:44. Na výhru jim to však nestačilo.

BK Loko Plzeň x Sokol Pražský (50:132)

Od úvodu utkání ukazoval celek Sokola Pražského, že bude jedním z horkých kandidátů na zisk mistrovského titulu. Jeho hráči převyšovali domácí snad ve všem. Byli vyšší v průměru snad o 20 cm, silnější, agresivnější, atletičtější a v neposlední řadě lépe četli hru. To všechno vyústilo v rozdíl třídy. Důležitým faktem je, že domácí se ale svých soupeřů nezalekli, a hlavně ve druhém půli jim kladli zdatný odpor. Největší rozdíl byl opět v útočném doskoku, kde hosté doslova ničili hráče Lokotky.

Komentář Z. Zemana: „Chtěl bych poděkovat všem, kteří si našli čas a přišli nás podpořit. Tribuna našeho stánku byla slušně zaplněna. Co se týká zápasu, je obrovská škoda, že se nám nepovedlo v sobotu urvat vítězství, na které jsme určitě i v okleštěné sestavě měli. Musíme ale uznat, že za výpadek, který jsme předvedli v úvodu druhé čtvrtiny jsme si to nezasloužili. V neděli nám hráči Sokola ukázali, že máme ještě hodně práce před sebou. Především na tvrdosti a obranném doskoku, kde jsme byli doslova devastováni našimi soupeři. Kapkou na celém víkendu je zranění Dominika Tušky, který se snad uzdraví co nejdříve.“