Muži B vydřeli na domácí palubovce další výhru v sezóně, tentokrát proti Jiskře Domažlice.

BK Lokomotiva Plzeň „B“ x  Jiskra Domažlice  (78:58)

V sobotu 2.dubna na naši palubovku zavítala rezerva Domažlické Jiskry. Domácí sestava měla k optimálnosti opět daleko. K dlouhodobě zraněnému Karlíčkovi se přidalo zranění Sůvy a Cerhy. V průběhu zápasu musel pro podvrknutý kotník odstoupit i Froněk. Pozitivem byl návrat Beránka po vyléčení zlomené ruky. Soupeř přijel v kombinované sestavě zkušených borců a dravého mládí. Za zmínku stojí, že do zápasu nastoupili otec a syn Prettlovi.

Začátek zvládli lépe hosté a ujali se mírného vedení, avšak domácí ještě do konce prvního dějství šli do vedení 15:13. Druhá čtvrtina byla z pohledu domácích asi nejpovedenější pasáží za poslední tři zápasy a do „kabin“ se šlo za příznivého skóre 40:21. Do druhého poločasu bylo vidět na hráčích Jiskry odhodlání vrátit se do zápasu. Na naší straně musel pro zranění odstoupit Froněk a ani se nám nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti. Soupeři se naopak povedla prostření část čtvrtiny, kdy ho podržela úspěšnost z perimetru i z pod koše. Bodový polštář se smrskl na méně než polovinu. Trenér domácích byl nucen si vyžádat oddechový čas a s apelem na zrychlení hry v přechodové fázi se náskok vrátil nad 10 bodů. V poslední čtvrtině si již domácí výsledek pohlídali a výsledné skóre navýšili na 20 bodů.