Muži B vydřeli další dvě výhry a jsou i nadále 100%.

BK Lokomotiva Plzeň „B“ x Slavoj Plzeň 89:64 (16:24, 36:32, 58:53)

Ve středu 9.března v rámci dohrávky 10.kola ZČL jsme přivítali na vlastní palubovce plzeňského soupeře ze Slavoje. Do zápasu se nám oproti zápasu s „D“ vyprázdnila marodka, ale stále scházeli dlouhodobě zranění Karlíček s Beránkem. Soupeř nastoupil s evidentní chutí nám vrátit dvě předchozí porážky a ujal se vedení, které místy šplhalo i přes 10 bodů. Díky povedené dvouminutovce na konci II. čtvrtiny (12:0) jsme se poprvé v zápase dostali do vedení. Ve třetím dějství se hrál vyrovnaný basketbal a soupeř v podstatě hrál na hraně svých možností. V poslední části se již projevila na straně Slavoje únava a domácí tuto část vyhráli o 20 bodů a připsali další zářez na pažbě.

Komentář Ondřeje Novotného:

„Do zápasu jsme vstupovali s jasným cílem vyhrát, i když jsme věděli, že nám to Slavoj nedá zadarmo. Bohužel jsme nepředvedli dobrý vstup do zápasu a Slavoj se ujal vedení. Celou první čtvrtinu jsme se trápili a nadřeli na každý koš, zatímco soupeř se trefoval z dálky a dával jednoduché koše. V polovině druhé čtvrtiny se nám vyplatil zvýšený tlak a díky tomu se bodový rozdíl přiklonil na naši stranu. O vedení jsme již nepřišli, i když to bylo drama. Další a další, takřka, triviální chyby cestu za vítězstvím rozhodně nezjednodušovaly. Podstatné však je, že jsme zápas zvládli a stále držíme neporazitelnost.“

SKB Rokycany „B“ x BK Lokomotiva Plzeň „B“  64:73 (21:14, 32:28, 49:50)

V sobotu 19.března jsme zavítali na horkou palubovku Rokycan. K dlouhodobě zraněným se přidali i střelci Vyleta se Sůvou a Cerha nastoupil se sebezapřením. Domácí v mixu zkušenosti a mládí nám nechtěli dát nic zadarmo a maximálně tak využít domácího prostředí. Připravit nás o suverenitu v soutěži chce prostě každý. Do zápasu jsme nevstoupili dobře, nedařila se střelba ze střední vzdálenosti, domácí využívali výškové převahy na doskoku, navíc do zahuštěné obrany bylo hrozně těžké se probít. K tomu až nepochopitelně velké množství přešlapů v úzkém „nuláku“. Nebylo co se divit, že jsme tahali za kratší konec a první čtvrtinu padali 21:14. Do druhé čtvrtiny jsme zlepšili organizaci a efektivitu hry v postupném útoku, každopádně stále trval problém na doskoku a co víc, nedařila se střelba za tři. Ve třetí čtvrtině se obraz hry začal postupně konečně měnit. Začali jsme se rvát o každý míč, zatlačili na rozehrávku soupeře a vybojovali i několik doskoků. Povedený závěr této čtvrtiny (10:0) nás poslal poprvé do vedení 50:49. V posledním dějství se nám naštěstí vrátila střelba... právě včas! Domácí začali spěchat se zakončením a my si zvládli dojít zatím pro nejtěžší výhru v sezóně.