O uplynulém víkendu jsme odehráli první zápasy play-out proti nám velmi známým soupeřům Prostějovu a Holicím.

BK Loko Plzeň – BCM Orli Prostějov

V sobotním zápase jsme měli Prostějovu co vracet a kluci vletěli do zápasu jako uragán. Po první čtvrtině jsme vedli 20:7. Ve druhé čtvrtině se soupeř začal dostávat do zápasu hlavně díky soupeřově střelbě z dlouhé vzdálenosti. Po celou dobu zápasu jsme si udržovali mírné vedení. Bohužel nás trápilo neproměňování jasných příležitostí. Několik minut před koncem jsme o vedení bohužel přišli opět díky trojkám soupeře, a když jsme měli možnost posledním útokem vyrovnat, jeden z našich nejzkušenějších hráčů bohužel přišel o balon a bylo hotovo.

 

BK Loko Plzeň – BVK Holice

V Nedělním zápase se opakoval téměř stejný scénář. Neschopnost proměňovat volné pozice někdy i z bezprostřední blízkosti koše dělali ze zápasu drama prakticky až do poslední minuty. Tam naštěstí vzal Jindra Fremr odpovědnost na sebe a několika nájezdy uklidil zápas do bezpečí.

 

I když na oko to nebyly nijak pěkné zápasy. Měli pro nás cenu zlata. Díky nedělní výhře jsme si zajistil už nyní jistotu extraligy pro příští rok. Což pod předchozích letech tuhých bojů o udržení je docela příjemná změna.

                Jako poslední bych zmínil, že celý tým poznamenala absence Kuby Majera. Ten je v našem týmů takovou tou jistotou. Když se nikomu nedaří, tak on dá vždycky ten důležitý koš a bylo vidět, že tento víkend opravdu chyběl.