V sobotu 5.3. přivítali nejmladší minižáci na své palubovce dívčí tým DBaK Plzeň a v neděli vyjeli vstříc posledním zápasům do sousedních Rokycan, aby se střetli s místním smíšeným týmem.


BK Lokomotiva Plzeň x DBaK Plzeň (97:2, 100:13)

Od úvodu prvního utkání chlapci naplňovali svou roli favoritů a prakticky nepouštěli děvčata k ničemu. Dobře bránili v situacích 1 na 1 a nutili své sokyně k těžkým přihrávkám, které dokázali ve většině případů přetavit v zisky a následné zakládání rychlých protiútoků. Ty dokázali dobře řešit i v rámci přesilových situací. V postupném útoku si téměř vždy dokázali poradit v situacích 1 na 1 a následně buďto sami zakončit a v případě výpomoci najít volného spoluhráče. Kaňkou na celém výkonu borců z Lokotky je však mizerná úspěšnost zakončení ve zdánlivě jasných příležitostech.

 

SKB Rokycany (mix) x BK Lokomotiva Plzeň (47:42, 49:60)

Vstup do prvního nedělního klání patřil motivovanějším domácím, které táhla jedna excelentně hrající hráčka. Ta se starala o prakticky veškeré body svého týmu a na druhé straně o veškeré zisky. Hráči Lokotky tentokrát nedokázali dobře řešit přesilové situace a jejich přihrávky pod tlakem výpomoci byly často nepřesné, případně přicházely pozdě. Prakticky stejně vypadalo i druhé dějství, kde veškerou aktivitu domácích obstarával jeden hráč, který trápil druhou pětku hostí. Ti si však o něco lépe věděli rady a dokázali svůj tým dostat na dostřel. Prakticky stejný příběh se psal i ve druhém poločase. Černobílí ve velice úzké rotaci přemohli hosty svým hladem po vítězství. Zaslouženě si tak Rokycany připsali cenný skalp Lokotky udělili důležitou lekci.

Druhý zápas vypadal úplně odlišně. Domácí hráli v široké rotaci a pojali hru více týmově. Což vedlo k podstatně uvolněnější hře na obou stranách a jednalo se o pohledný minižákovský basketbal nahoru dolu. Pochopitelně zde bylo k vidění obrovské množství individuálních chyb a technických přestupků, ale to k této kategorii v moderním pojetí basketbalu určitě patří. I na ochozech místního stánku panovala mnohem přátelštější atmosféra a bylo to vidět na projevu obou celků.

Komentář Z. Zemana: „Sobota naplnila naše očekávání. Děvčata se nevzdávala, bojovala a podala velice houževnatý výkon a ukázala, že jsou na dobré cestě. Co se týká neděle, děkujeme Rokycanům za tyto super zápasy na konec sezóny. Jsme rádi za to, jak tyto zápasy pojali a dokázali na naše chlapce vytvořit tlak, což je asi nejlepší přípravou na blížící se MČR, které nás čeká na přelomu dubna a května. Nám to pochopitelně ukázalo velké množství mezer, které náš mladý tým má a všem přítomným zase to, že nás čeká ještě obrovské množství práce.“